Kezdőoldal » Állatok » Madarak » 2 hónapja kaptam egy hullámos...

2 hónapja kaptam egy hullámos papagájt. Nagyon szomorú. Mit kéne tennem az ő jóléte érdekében? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

NAgyon szomorú, bágyadt. Délutánonként mindig kiengedem és magam mellé rakom. Nem valami aktív. Enni eszik, inni nem. Enni-> csak magokat, gyümit nem.

Nem csiripel, csak ha a videón lejátszott hangját halja.

Igazából, elég hamar "megszokott", bár még fél, de nem menekül s nem repül el világgá előlem.

Nem tudom, hogy mért ilyen... Majd megszokik mindent, vagy marad bágyadt, vagy mit tegyek?

Majd aktív is lesz? Vagy ő már csak ilyen természet?? Help!!


2010. dec. 8. 20:19
 1/9 Beus35 ***** válasza:

Én kondicseppet teszek a vízbe!

Adjál neki répa zöldet vagy salátát.

Van játéka??Tükör,hinta,csengő!??

2010. dec. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Vegyél neki párt,nálam segített. Azóta is egyfolytába pofáznak. :)
2010. dec. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Van mindene...

2 tükör, 3 ülőrúd

De egész nap egy helyben ül.

Lehet h csak ilyen természetű??

2010. dec. 8. 20:29
 4/9 gfero ***** válasza:
szerintem ilyen természettű .de örülj hogy van egy nyugis papagájod .tegyél be neki egy tükröt. vegyél neki társat akkor megjön a kedve
2010. dec. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 gfero ***** válasza:
bocsi hintát akartam nem tükröt
2010. dec. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Beus35 ***** válasza:

ha nem akarsz párt neki,akkor műpapagájt!

Javaslom az odusat!!

2010. dec. 8. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Csak nyugodt természetű. Ne adj neki se tükröt se csengőt se műpapagájt. Adj neki más elfoglaltságot pl.: wcgurigát és fűzfa gallyakat, hintát. Ha nem eszik egészben gyümölcsöt próbáld neki lereszelve adni.Ha így se eszi akkor próbáld meg a magok közé keverni. Ha még így se kell neki vegyél vitaminrudat és magokba keverhető vitamint. És ha nagyon nem akarsz társat venni neki akkor foglalkozz vele minden nap annyit amennyit csak tudsz.
2010. dec. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia!Lehet hogy tényleg csak nyugodt természetű!DE szerintem unatkozik :S ! Foglalkozz vele sokat és dobd fel! Keltsd fel az érdeklődését olvass neki(hülyeségnek hangzik de egy idő után megvan rá az esély hogy kíváncsi lesz rá)vagy halk zenét kapcsolj be neki,esetleg egy párt(ha nincs neki)!Ennyit tudok javasolni :D remélem segítettem ! Szia
2010. dec. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szia!


Az enyémnél elég sűrűn szól a rádió, ha nincs vele senki. Nem kell hangosan, csak hogy halljon valamit. Azon nem kell aggódni, hogy nem iszik, nem sokat szoktak.

Ha nem akarsz mellé társat venni, akkor bizony foglalkozni kell vele, játssz vele.

Pl. az enyém imádja az ember körmét kopogtatni, gitáron mászkálni.


Sok sikert!

2010. dec. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!