Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ha egy papagáj kitépkedi a...

Ha egy papagáj kitépkedi a tollát az még visszanőhet?

Figyelt kérdés
Úgy kaptam a kis sándor papagájomat h nincs farktolla, lassan másfél hónapja megvan, de farktollnak nyoma sincs...
2010. dec. 8. 20:42
 1/7 anonim ***** válasza:
visszanő, hacsak nem tépkedi ki magának.
2010. dec. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
neem, mióta nálam van én még nem láttam h piszkálná, meg tollak sincsenek a kalitkában, meg sosem unatkozik (úgy hallottam, hogy azért kezdik el tépkedni) Kb mennyi idő míg visszanő neki?
2010. dec. 8. 20:45
 3/7 anonim ***** válasza:
47%
Visszanő, de párnát inkább lúdtollból próbálj csinálni.
2010. dec. 8. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A papagájoknak csak a tollváltáskor nö tolla, évente kétszer, egyébként nem.


Figyelni kell arra, hogy magokon kivül zöldségeket, gyümölcsöket ie kapjon, ezen kivül fehérjét (fött tojás, reszelt sovány sajt, száraz túró), meszet, és vitaminokat (kimondottan papagájoknak valót), akkor rendes tolla fog nöni.

Az unatkozás meg attól is lehet, ha egyedül - nem párban vagy csoportban tartod, mert ezek nem egyedül élnek.

2010. dec. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
van neki minden, gyümi zöldség, vitamin, fehérje mindent adunk neki. nincs párja mert naponta 3-4 órát van egyedül
2010. dec. 8. 21:27
 6/7 anonim ***** válasza:
Párt szerezz be neki feltétlen, ez nem azon alapszik, hogy te mennyit foglalkozol vele. Elég olcsó madár, szóval az a minimum, hogy megfelelően tartod, ha már fogságban van.
2010. dec. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem fogok párt venni neki. Tartsatok nyugodtan állatkínzónak, de eddig volt már 3 papagájom, mindegyik hosszú életű volt, egészségesek, és mindegyik imádott engem, vállra szálltak, kezesek voltak, stb. Azt hiszem ő sem fog unatkozni, csupán csak a tollával van a baj, de már így került hozzám. Azért köszi a választ.
2010. dec. 11. 15:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!