Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A pattogató kukorica árt-e a...

A pattogató kukorica árt-e a gerléknek? Igaz-e, hogy túl kemény, ezért számukra emészthetetlen?

Figyelt kérdés
2010. dec. 9. 22:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Persze hogy árt! Megsértheti a bögyüket is a hegye.És nem ázik át.
2010. dec. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
mi az a pattogató kukorica?
2010. dec. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Hát ilyen hülyeséget még nem hallottam.

Ha a gerle tud apró kavicsokat, homokot enni, akkor azzal meg tudja őrölni a legkeményebb kukoricát is.


És miért nem ázik át talán leimpregnálták?

2010. dec. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Igaza lehet a válaszolónak, köszönöm. Remélem, még nem okoztam bajt.

A kavicsok közül úgy válogat a madár, hogy az éleseket elkerüli. Amúgy is aprókat gyűjt zúzájába, ahol a magok - a hely nevéhez illően - a kis kavicsok segítségével összezúzódnak. A tyúk zúzájában tetten érhető e folyamat.

Köszönöm a segítséget!

2010. dec. 10. 10:52
 5/9 anonim ***** válasza:

"apró kavicsokat, homokot enni"


Annyit tudhatnál hogy a kavicsok azért kavicsok mert le vannak gömbölyűre kopva. A tyúk válogat a kavicsok között és az éleseket kiköpi.Azért van a madarak begye hogy a megevett magot megpuhítja ugyanis evéskor a tyúk iszik rá vízet és a begyben a mag megpuhul, utána megy a zúzába ahol a redőkben megakadt kavicsok mozgatásától szétzúzódik.Az hogy nem tudod hogy a pattogtatni való kukoricának a héja vízállóbb mint a sárgáé, baj azt illő volna tudni. Az anyagalamb pld a begyében puhított étellel eteti fiókáit.

2010. dec. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igazad van, nagyon sok mindent illene tudnom, amit, sajnos, nem tudok. Sőt,minél többet tudok, annál több mindenről tudom, hogy nem tudom.

Köszönöm kedves hangú megjegyzésedet. Az agyaggalambról például szintén nem tudtam, amit megírtál. Most okosabb ugyan aligha lettem, de talán tájékozottabb általad. Köszi!

2010. dec. 11. 13:22
 7/9 A kérdező kommentje:
Még azt szeretném megtudni, hogy vajon árpát ehet-e a gerle? Koptatott van itthon, azaz gersli, amit a sóletbe főzünk bele.
2010. dec. 11. 13:27
 8/9 anonim ***** válasza:

Tanultam állatélettant és takarmányozástant, növényélettant, növénytermesztéstant, termesztek takarmány és pattogatni való kukoricát, voltak galambjaim és gerléim és most is van 70-100 baromfim.

Azt hittem, hogy szabad nekik ilyen kukoricát adni, még nem volt ebből baj...


A begy feladata részben a magok előemésztése, melyet nem csak vízzel, hanem emésztőenzimekkel is "áztat", a másik feladata a takarmány tárolása és adagolása a zuzógyomor felé, ahol a "rágás" történik és ami eddig nem oldódott fel az itt felaprózódik és kezdődik/folytatódik a lebontása..


"A begytej a galambalakúakhoz tartozó madarak begyében termelődő, az ->ivadékgondozásban fontos szerepet játszó anyag. A részben megpuhult takarmányszemek és a költés ideje alatt a begy zsírosan elfajult hámsejtjeinek a keveréke, amellyel a galambok a fiókáikat táplálják."

-Nem csak puhított magok-

2010. dec. 11. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
ja és szerintem ehet árpát is, de én már meg se merek szólalni.
2010. dec. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!