Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Katalin papagájt szeretnék...

Katalin papagájt szeretnék venni. Hogy oldjam meg, hogy ne legyenek fiókák?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ezek a madarak társas lények, nem is szeretném egyedül tartani, de nem szeretnék fiókákat. Az egynemű katik mennyire jönnek ki egymással? Illetve, ha nem ugyanolyan színű, ellenkező nemű papagájokat tennék össze, és lágyeleséget sem kapnának, akkor nem költenének? Félek, hogy az egyneműek balhéznának.
2010. dec. 13. 12:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Miért nem szeretnél fiókát?
2010. dec. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem szeretek eladással foglalkozni. Túl lelkiismeretes vagyok, és feltételezném, hogy nem jó helyre kerültek a kicsik. És elég körülményes is szétpasszolni a fiókákat, ez a fajta madár pedig egy évben háromszor is költhet. Az állatkereskedés ki van zárva, uhh, soha nem vinném oda a fiókákat. :S
2010. dec. 13. 13:29
 3/10 A kérdező kommentje:
Azt is olvastam, hogy ha nincs odú, akkor nem költenek. Hát... Olvastam már ellenpéldát is, hogy csak úgy letojtak a talajra. Egyébként akkor hol alszanak? Az ülőrúdon?
2010. dec. 13. 13:30
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha nem akarsz szaporulatot, akkor vedd ki a tojást.


Én baromfit tartok, de nem tudnám megfosztani magam a keltetés élményétől.

2010. dec. 13. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha nincs odú, nem költenek. Ha szelidíteni akarod, akkor egy nagyon fiatalt vegyél egyedül, ha csak nézegetni, akkor jó a két egynemű, nem valószínű, hogy verekednének. Ha mégis párod lesz, akkor azért nem olyan könnyű szaporítani ezt a fajt, hogy "véletlenül" térdig járj a fiókákban. Amúgy meg simán és szívesen alszanak az ágon, ülőrúdon.
2010. dec. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :-) Azért a tojás elvétele szerintem valamilyen szinten kínzás. Szerintem ők nem csak ösztönből tudják, hogy azt védeni kell, és ha elveszem tőlük, hiányolják. Ezt nem tenném velük. Mindenképp kézhez szeretném szoktatni őket, mindennap kiengedni, de tudom, hogy egyedül akkor is magányos lenne, ha sokat foglalkoznék vele. Szóval kettőt szeretnék.
2010. dec. 13. 15:18
 7/10 gfero ***** válasza:
a madártartásban a fiókák kikelése a legnagyobb öröm tehát nem értem a kérdésed
2010. dec. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tudom, sok fórumot böngészgettem a madártartással kapcsolatban, de én nem csak nézegetni szeretném őket, hanem foglalkozni velük, mint egy kutyával/macskával. És ugye jó esetben egy kutyát ivartalanít is a gazdája, mert nem tud mit kezdeni a kölykökkel (vagy nem akar másnak galibát). Szóval engem maga a madarak szépsége és játékossága fogott meg, nem a fészekrakási képességük. :D Ha csak nézegetni szeretném őket, halakat vennék, amivel elég heti 1-2 alkalommal foglalkozni. A lényeg, hogy én tényleg nem szeretnék kicsiket na. :-)
2010. dec. 14. 10:40
 9/10 anonim válasza:
Ha fiókák lesznek, beadod a legközelebbi kisállat-kereskedésbe. Végül is erre az essetre nincs jobb megoldás, és az állatkereskedések is papagájok fogytán vannak.
2011. jan. 2. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha tényleg szelidíteni akarod akkor először külön rakd őket és szelídítsd meg utána mehetnek egybe és szerintem a tojók nem fognak balhézni :D
2011. jún. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!