Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Magyarországon miért nem...

Magyarországon miért nem lehet hollót tartani ill. kapni?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a hollóknak nagyon borsos az áruk (400e-től felfele), de itthon miért nem lehet kapni? Úgy tudom, tartani lehet, de nagyon szigorú papírok kellenek ahhoz, hogy behozhassuk külföldről......
2010. dec. 14. 20:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Na, erre még nem is gondoltam.
2010. dec. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
15%
Ez megint valami Harry Potter izé?
2010. dec. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%

nekem van itthon 4 is!


Anya, Apa, Kis tesó, Húgi! :D Vezetéknév... :D:D


22L

2010. dec. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Nem mondod, hogy hollót akarsz tartani?

Ha nem, akkor vedd úgy, hogy nem is írtam, de ha igen akkor egy HÜLYE BAROM vagy.....

2010. dec. 14. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Védett madár, mint ilyen behozni-kivinni egyáltalán nem lehet kereskedelmi céllal, és tartásának pedig szigorú feltételei vanna (értsd: hobbi célból te az életben nem kapsz engedélyt tartásra).
2010. dec. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 gfero ***** válasza:
hol akarsz hollót tartani kalitkában ,ami mellesleg egy védet madár ,és nem hiszem hogy egy díszmadár lenne
2010. dec. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Holló védett, de lehet legálisan tartani, ha a személy:


-nagykorú cselekvőképes


-az előírt tartási körülményeket tartósan biztosítani tudja (ellenőrzik évente legalább 1szer)


- ellene nem indult természetkárosítás miatt eljárás 2 évre visszamenőleg illetve természetvédelmi bírságot nem szabtak ki rá


- felsőfokú biológiai végzettsége van(pl.vadgazdamérnök,állatorvos,stb.)


- természetvédelmi jogi vizsgát tett


- a madár tartása természetvédelmi érdekeket szolgál ezért indokolt(pl. tenyésztés, sérült egyed, stb.)


asszem csupán csak ennyi kell hogy a hatóság kiadja a tartási engedélyt, de nincs kizárva hogy kifelejtettem volna valamit.



Tenyésztett hollót meg vehet akárki akinek van rá pénze, persze tenyésztői bizonylattal meg egyéb papírokkal együtt, amik általában legalább annyiba kerülnek mint a madár...


Angliában is tartanak jó páran, nagyon okos, tanulékony madár.

2010. dec. 14. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm, kedves utolsó :) Sokmindent megtudtam!

Nem Harry Potter izé, a párom nagyon szereti a hollókat, mert okos, intelligens madarak. És nem vagyunk HP fanok, sem vámpírosok meg ilyenek... sőt... Nézzetek meg róluk pár tanulmányt, meg a varjakról is.

Nagytestű madarakat láttam már, amerikai sast pl, hogy hogyan tartották. Egy holló tartása sem lehet nagyobb kihívás. Be kell nevelni hogy ne sz**rjon mindent össze, ennyi.

2010. dec. 15. 09:18
 9/13 anonim ***** válasza:
7%
Hát ha neked ennyiből áll az állattartás, hogy ne szarjon össze mindent, és kész, csodálom, hogy még nem döglöttél ki a fajtáddal együtt.
2010. dec. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, a te kedvedért nem fogok kisregényt írni arról, hogy számomra mit jelent az állattartás. Csak mellékes információként jelzem feléd, hogy magánjellegű, nonprofit mini állatmenhelyet tartok kidobott, sérült kutyák, macskák részére és fizetem minden költségüket saját zsebből, támogatások nélkül. Kérlek, a jövőben ne írj a kérdeseim alá. Micsoda bunkó vagy...
2010. dec. 15. 18:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!