Kezdőoldal » Állatok » Madarak » PAPAGÁJ! Hogyan viselkedjek...

PAPAGÁJ! Hogyan viselkedjek majd vele?

Figyelt kérdés

Nemsokára kapok egy papagájt.Ha megkapom gondolom nem vehetem egyből ki...de majd szeretném néha néha kiengedni a szobámba.Hogy szoktassam erre rá?És ha megjön mit csináljak vele?Hagyjam?Vagy beszéljek hozzá?Mikortól engedhetem ki vagy nyúlhatok be? Minden ilyet szeretnék tudni.

Köszönöm=]


2010. dec. 17. 15:50
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem 1 hónap után vedd ki, addig beszélgess nagyon sokat hozzá..... nekem is van papagájom.... megtanulta, hogy ha megeszi a kaját, utána kijöhet a kalitkából... szóval nagyon várja az ételosztást... türelem, és meg hozza a gyümölcsét!
2010. dec. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
de csak te adj neki enni, még megszokja a környezetét.. :))
2010. dec. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

2-3 napig hagyd,hadd szokja meg a helyét.Huzatmentes helyre tedd a kalitkát,de úgy,hogy láthassa,mi történik körülötte.

Minél nagyobb kalitka szükséges!Tudom nem olcsók,de a madárnak kínzás olyan kis izékben,amiket sok madaras árul.Ha van ügyes kezű ezermester a családban,akár csinálhat is,a mi kalitkánk bicikliküllőből volt összeforrasztva,jó nagy volt,az alján kihúzhatós fémtálcával.

Ha megszokott nálatok,eleinte minél többet foglalkozz vele,beszélj hozzá sokat.

Jó,ha veszel mellé egy kis havert is.A kereskedésben egy kalitkában többen vannak,megszokták egymást,érdemes kettőt elhozni,mivel a madár társas lény.

2010. dec. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat írhattok még bármiről megköszönném:)

És ketrecbe benyúlhatok?Meglehet majd tanítani beszélni is?(bármilyen fajtát?)

2010. dec. 17. 16:25
 5/9 anonim ***** válasza:

Az első 2-3 napban hagyd hadd szokja meg a helyét. Amikor vizet cserélsz neki vagy kaját adsz neki akkor lassan közeledj a kalitka felé és lassan óvatosan vedd ki a tálkáját (az elején használj önetetőt és önitatót de 1-2 hét után cseréld le őket patkó alakúra, minden nap szivaccsal most ki az itatóját víz cseréléskor). A 4-5. naptól minden nap ülj mellé ( hirtelen mozdulatok nélkül) és beszélj hozzá halk, nyugtató hangon. Pár nap múlva ha már forgatja a fejét azaz figyel mikor beszélsz hozzá akkor távolabbról kezd mutogatni neki a kezed. Ezek után fürtös kölest próbálj neki nyújtani ketrecen keresztül majd várj türelmesen amíg közeledni nem kezd és el nem veszi (általában 2-3 nap). Ha már bátran elveszi próbád meg a tenyeredbe tenni és így betenni a kezed a kalitka ajtaján és megint várd ki amíg közeledik és rá nem megy a kezedre és el nem kezd enni (ez 1-2 hétig is eltarthat). Ha már ez sem okoz problémát próbálj egy fürtöt felé nyújtani és ismét várj. Ha ezzel is megvagy próbáld meg az ujjadra csalogatni a fürtös kölessel és ha rálépett adj neki pár szemet belőle jutalomként ezt ismételd vele sokszor később már akkor is rálép az ujjadra ha elé teszed vagy ha kicsit megtolod a begyét. Ezek után már kiveheted a kalitkából mert az ujjadon vissza is tudod tenni. Később amikor már jobban bízik benned akkor megpróbálhatod megvakargatni a fejét mert ezt általában szereti minden papagáj.

Pár tanács: ne adj neki se tükröt se csengőt, az ülőrúdnak különböző vastagságú faágakat használj (nézz utána az interneten hogy milyen fa fajták nem mérgezőek neki), adj neki sok gyümölcsöt és zöldséget és nézz utána miből mennyit ehet (citromot, narancsot, mogyorót, diót, fekete szotyit soha ne adj neki!), ha kint van mindig figyelj rá nehogy megrágja a falat, zsinórokat, valami fémet stb., ne legyen huzatban vagy a tűző napon, ahol van a kalitkája oda ne kerüljön semmi spray vagy illatosító vagy dohányfüst szaga, ajánlom hogyha valamilyen edényed teflon akkor cseréld le mert az égése árt a madárnak, ha bármilyen kérdésed lenne itt: [link] kérdezhetsz.

2010. dec. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi a sok segítséget=D

Majd így csinálom..

Amugy valahol azt írták adni kell neki tükröt ha egyedül van..akkor most kell vagy nem?

2010. dec. 21. 14:08
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem szabad tükröt adni nekik. Sok madár etetni kezdi a tükörben lévő társát és mivel az nem kéri vissza kell nyelnie és néhány ilyen alkalom begygyulladást okoz ráadásul nagyon összezavarja a madarat. A csengő meg ingerülté teszi és fémmérgezést okoz.
2010. dec. 22. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Oké köszi értem:)

Eddig azért akartam hogy mikor suliba vagyok,akkor ne érezze szegény egyedül magát.De persze nem akarom hogy bármi bántódása essék,szóval akkor nem rakok be neki.És tudtok valamit amivel eljátszik ha nem vagyok otthon,de azért ha hazaérek figyeljen rám?(meg akarom tanítani beszélni=D)

2010. dec. 23. 09:00
 9/9 anonim ***** válasza:

A madaraimnak vettem piros színű játékot ami atkairtó is. Az elhasznált csőrkoptatók drótjára fűztem nagyobb gyöngyöket amivel szívesen eljátszanak. A boltban vettem egy csengős labdát amiről levetem a csengőt és egy másik játéknak a műanyag tetejét(amivel a kalitkára lehet akasztani) akasztottam a végére ezzel is eljátszanak. Vettem a boltban egymásba akasztott karikákat aminek a végén egy kis labda volt amiben volt még egy labda így zörgött ezt annyira szerette a hullámosom hogy még a labdát is letörte róla valahogy játék közben. Régebben adtam nekik két felé szedett műanyag ruhacsipeszt is drótra akasztva.

Rengeteg hasonló játékot lehet még csinálni amivel szívesen eljátszik csak arra kell figyelni hogy ne legyen semmi fém vagy más mérgezőanyag benne és hogy ne legyenek nagyon kicsi dolgok rajt nehogy lenyelje.


Ha beszélni akarod tanítani akkor szelídítsd meg annyira hogy ráüljön az ujjadra és rajt is maradjon majd engedd ki a kalitkából. Adj neki időt(minimum 1 hét) hogy megszokja a szobát,megtanulja hova lehet leszállni stb. Utána kint miután elült menj oda hozzá állítsd az ujjadra tedd a szád elé és kezd neki a tanítandó szót mondani.

Vagy akár odaülhetsz a kalitka mellé és úgy is beszélhetsz neki de ez tovább tart mert nem biztos hogy mindig rád figyel.

Az első szót fogja a legnehezebben megtanulni és a többit egyre könnyebbem.

(A hullámosom 4 hónap alatt megtanulta a nimfám egyik fajta csipogását de azóta 2 hónap alatt megtanult még négyet pedig nem is látja a nimfát.)

Persze az is előfordulhat hogy soha nem fog beszélni a madarad.

(A tojók csak nagyon keveset vagy egyáltalán nem beszélnek. A hímek általában megtanulnak beszélni de ez leginkább a madártól függ.)

2010. dec. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!