Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Iker kiscsibék? Sziámi ikrek?

Iker kiscsibék? Sziámi ikrek?

Figyelt kérdés
Szóval, a tojás a tyúk petesejtje. Múltkor egy tojásban 2 sárga volt, és az jutott eszembe, hogy ha azt megtermékenyíti egy kakas, 2 csibe lenne belőle? Mert ugye az 2 petesejt vagy nem? És akkor: Egyszer régen szintén sárgája volt a tojásnak, a 2 sárga össze is volt kapcsolódva. Akkor azok sziámi ikrek lettek volna? Tudom, nem olyan fontos, de engem most nagyon érdekel!
2010. dec. 17. 16:56
 1/10 A kérdező kommentje:
Javítom: Egyszer régen szintén 2 (!) sárgája volt a tojásnak,
2010. dec. 17. 16:59
 2/10 anonim válasza:
50%
jó a kérdés. lehet, bár szerintem nincsenek se sima se sziámi iker csirkék
2010. dec. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Platypus ***** válasza:

Gyakran találok ilyen tojást, általában nagyobbak egy picit mint a többi. Azt mondják, ezek nem kelnek ki, ezért a túl nagy tojásokat nem is rakják be a kotlós alá.


Hüllőknél viszont egy része ezeknek a tojásoknak kikel, némelyik még a felnőttkort is megéri.


[link]

2010. dec. 17. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az ilyen kétszikű tojásokból, ha kifejlődnének, akkor ikrek/sziámi ikrek lennének.


De nagyon kicsi annak az esélye, hogy életképes legyen, legtöbbször még kelés előtt elpusztulnak (a kikelés egy normál csibének is nagy erőfeszítés).

És még ha ki is kelnek akkor is nagy esélye van, hogy pár napon belül elpusztuljon.


De volt már a TV-ben 4 lábú kacsa vagy ilyesmi, na az is egy sziámi iker...


A hüllőknél azért lehet több sziámi iker, mert egyszerűbb a felépítése, energiaigénye, meg nem olyan nagy megerőltetés a kikelés.

2010. dec. 17. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
15%

* a tojás kétszékű, nem kétszikű! Kétszikű csak növény lehet!

Amúgy tényleg nem kelnek ki, de én kifejezetten szeretem az ilyen tojást, kevesebbet kell felütni gyúráshoz!

2010. dec. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Utsó ugye nem gondoltad komolyan ezt a kétszékű dolgot.


A tojás sárgája megnevezése élettani szempontból: szik.

Ha ebből kettő van akkor kétszikű, esetleg két szikű.


pl itt jobboldalon alul találod a tojás részeit-

[link]

2010. dec. 17. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
igen,ezek a tojások jók a rántottához,vagy valami kajába,nem érdemes a keltetőbe rakni,vagy a kotlós alá... szakadok!!!! :D kétszékűűű úristen neee
2012. ápr. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%

Bocsánat, ha ti nem így tudjátok, de nálunk mindenki így mondja. Itt megkülönböztetik a növényeket az állatoktól...

A növény lehet egyszikű, vagy kétszikű. Állat nem. Márpedig a tojásból állat lesz.


Különben kicsit utánanéztem az interneten, és nagyon sok helyen így írják, sima nyelvjárási eltérés.


És mivel a nyelvjárás használata nem ütközik a nyelvhelyességbe, ezért nem is tekinthető hibának.

Magyar szakot végeztem, ezt így tanultuk.

Úgyhogy csak ne háborogjatok, hogy én így írtam, mivel nem is vétettem!


Aki nem hiszi el, vagy nem ismeri ezt a szót, kérdezze csak meg idősebb rokonát, és az ismerni fogja. Vagy írja be a google-ba.

2012. ápr. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Itt csak Te háborogsz! Te kezdted el a kioktatást hogy az ugy nem helyes...
2013. okt. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"a tojás kétszékű, nem kétszikű! Kétszikű csak növény lehet! "


Én nem vagyok humános, de számomra elég beteg dolognak tűnik kijavítani a szakirodalomban (és az ország 99%-án) használt megnevezést egy nyelvjárásban használt szóra.


egy agrármérnök

2013. okt. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!