Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan kell megtanítani a...

Hogyan kell megtanítani a hullámos papagájt "beszélni"?

Figyelt kérdés
Vagy is hangot utánozni.Bármilyen papagájt meglehet?A lányt is meglehet?
2010. dec. 17. 17:09
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudo ma hullámost lehet-e asszem lehet.

Minden esetre úgytudo megtantani elvileg,hogy letakarod a kalitkát egy darab rongyal,hogy söttben legyen a madár.Majd mindent lekapcsolsz ami zajt ad ki és elkezdet ismételni azt a szót amit szeretnél neki megtanítani.Asszem naponta 2*1 óra gyakorlás kell neki.

2010. dec. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
82%

Szijjah!Én hullámos papagájt szeretnék és én is utánaolvastam hogy hogy lehet!Úgy hogy:A beszédre tanítandó hullámost ültessük a mutatóujjunkra és tartsuk viszonylag közel az arcunkhoz. Még Ausztráliából hozott életritmusa jóvoltából reggel és este a legaktívabb, egyúttal ezek a legfogékonyabb időszakai is. Ha bőviben vagyunk az időnek, más napszakban is taníthatunk, naponta akár 5-8 alkalommal is. A megtanítani kívánt szót legalább 25-30-szor mondjuk el a madár előtt, később lehet többször is. A foglalkozás soha ne tartson fél óránál tovább, gondoljunk arra, hogy a madár is elfáradhat. Tanításkor teremtsünk teljes csendet, ne szóljon a rádió, ne zajongjanak a gyerekek és lehetőleg a többi zajforrást is iktassuk ki.Érthetően ejtve a szavakat, közepes hangerővel szóljunk a madárhoz, "aki" természetesen csak ránk figyelhet. Mivel az "u" és "ü" hangot leszámítva, a hullámos a magánhangzókat könnyebben kiejti a mássalhangzóknál, olyan nevet és szavakat válasszunk, amelyekben több, vagy legalább azonos a magánhangzók aránya a mássalhangzókhoz képest. Madarunk, hangképző szervei jóvoltából a mássalhangzókat sem egyforma könnyen ejti ki.

Legkönnyebben az "r", "p" és "t", legnehezebben az "l", "m" és "n" hangokat. A magas, vékony, gyerek vagy női hangot is hűebben adja vissza egy dörmögő basszusnál. Azt ne várjuk, hogy minden szót egyformán érthetően fogunk tőle hallani.


A madárral elsőként a nevét tanítsuk meg, ami könnyen kiejthető legyen: Lóri, Gyuri, Pityuka, Pubi, stb.

2010. dec. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Megint én vagyok!:D Itt a folytatás:Tehetséges madár - türelmes tanítóval - már két héten belül megtanulja és élethűen utánozza, a kevésbé taníthatónak erre még 6 hét is kevés lehet. Míg ezt nem mondja érthetően, ne tanítsuk más szóra. Ezután megtaníthatjuk pl. a címét és a születési időpontját. Az új szavakat és mondatokat azután a saját esze szerint fogja kombinálni. Arra is megtanítható, hogy bizonyos mondatokat a megfelelő alkalommal használja, pl. a "Jó reggelt" köszöntést csak reggel, a "Jó estét"-et csak este, "szabad"-ot mond, ha kopognak, "halló"-t, ha cseng a telefon. Azon ne lepődjünk meg, ha szelíd hullámosunk az emberi beszéd közé beszövi a saját fecsegését, vagy a máshonnan tanult zajokat, madárhangokat stb. Megtanulhatja a füttyöt, a telefon és óracsörgést, a környezet más zajait. Utánozza a kanári, vagy a kertben fészkelő madarak hangját is, a zöldikét, feketerigót, stiglicet, verebeket. :DHát sok sikert remélem sikerül megtanítanod csak légy türelmes :D


[link] <---itt egy link elég sok mindin van ezen az oldalon :D na szijjah

2010. dec. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi mindkettőtöknek=D

Az utolsón a "folytatáson" nagyokat mosolyogtam milyen aranyos lehet=] Még nekem sincsen papagájom majd lesz és megszeretném tanítani beszélni:)

2010. dec. 21. 14:15
 5/5 UgrinPetra válasza:
Szerintem a Lüszi és a Kázmér nevek is cukik egy hullámos papagájnak :)
2015. márc. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!