Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A papagájok hogyan fejezik ki...

A papagájok hogyan fejezik ki a szeretetüket az emberek iránt?

Figyelt kérdés
Van egy hullámosom és nem tudom hogy csak úgy eltűr engem vagy valóban szereti a társaságom...
2009. jan. 22. 13:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Elég hisztisek a papagájok, de szeretnek. Az én nimfám mindig a fejemen, a vállamon ült és igazgatta a kontyom. Bármit csináltam, csak rajtam lógott. Volt, hogy este nem volt hajlandó mebenni a ketrecébe, hisztizett, majd mivel nem bírtam vele, lefeküdtem aludni a párommal. Éjjel észrevettem, hogy a fejemnél alszik.:) Hát ő így szeretett.
2009. jan. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szeret! :)

A madaraknak barázdált agyuk van, ez azt jelenti, hogy minden adottságuk megvan arra, hogy gondoilkozzanak és tudják, hogy mit éreznek. Sok kismadár- a miénk is- pontosan tudja, mit beszél. Nem, nem bele a vakvilágba. :)

Egy hullámospapi az intelligens madarak közé tartozik tehát, meg lehet tanítani sokmindenre, lehet játszani vele és igen, Te vagy számára a világ közepe, kisisten, nagy szerelem, társaság, ahogy jól esik.:)

Ha megtanítod arra, hogy az érzéseit ki tudja fejezni, akkor erre számíthatsz is.

A madárkedveskedés úgy néz ki, hogy a kis csőrével megcsipegeti nagyon finoman az arcodat, végigcsócsálja a hajad, imád a fejeden ücsörögni, repül utánad a lakáson belül, hogy a közeledben lehessen, és ha tudja, mondogatja, hogy puszi, ad is.:)

A mi madarunk sokmindent elmond, tk azt is, hogy ceerrret...

Egy alkalommal a család az asztal körül ült, összebújtunk mindannyian. A madár egy darabig nézte a szekrény tetejéről, majd félve- nem régóta volt nálunk- rászállt az asztalra, lehajtotta a kis fejét ő is, és elkezdte utánoznia tőlünk hallott puszis hangokat. Aztán hagyta, hogy az ujjunkon ücsörögve- Igen, ez van- az orrunkkal megvakargassuk a kis fejét. Közben jöttek a puszik. Megható volt.:)

2009. jan. 22. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan könnyek szöktek a szemembe tőletek...:)Megható kis történetek:)Köszi.

Nekem két nimfám van,az egyik már mikortól hozzám került iszonyúan védekezik,és menekül,mikor meg akarjuk fogni,az állatorvos szerint még kis korában,mielőtt hozzánk került érhette valami sokk,emberrel kapcsolatos,aminek következtében ennyire félős lett.A másik Nimfám,a fiú,ő csipkedi az ujjam,de nagyon finoman,plusz ha cuppogok neki,és mondom halkan,hogy "Pituka,Pituci",akkor halk "Kraaa"-kat hallatt(bocsi,máshogyan nem tudom leírni :) ),ha pedig füttyögök,akkor iszonyú hangerővel csipognak,de annyira még nem mertem őket szabadon engedni a cicám miatt.

Gyerekként volt egy citromsárga hullámosom,ő viszont olyan volt,mint leírtátok,jött,ráült a vállamra,vele tanultam,mostam fogat,és csináltam mindent,de sajnos elveszítettem.:(

A szeretetüket annál jobban,mint előttem írók írták,én sem kommentálhatom,mert igenis,minden papagáj SZERET!!!!Melody

2009. jan. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi, igazán megható és aranyos történetek. Nagyon cuki vagytok hogy leírtátok...:)
2009. jan. 23. 18:07
 5/6 anonim ***** válasza:
Tényleg észre lehet venni egy papagájnál a ragaszkodást. Mintahogy azt előttem is írták, utánnad repül, keresi a társaságod, ebből lehet a legjobban következtetni rá. Ha belépsz a szobáb rögtön a ketrecben a hozzád legközelebb eső ponthoz ugrik, és követelőzik a figyelemre. Imádtam a madaramat, de sokszor már én hajtottam őt félre finoman hogy most ne piszkáljon, de olyanok mint a rossz gyerekek. Felméri mire irányítod a figyelmed és próbálja "beszüntetni"(ellopja az író eszközt, megtépi a füzeted). Egyébként igazi kis risztók tudnak lenni a hullámosok a többi családtagodnak ha éppen tartasz hazafelé. Mindig mileőtt bedutam volna a kulcsot a lakászárba a madár már önkiívületben visított, és addig nem hagyta abba amíg nem köszönök neki egy puszival, de mind ez csak a gazdinak jár ki, bár a többi családtaggal is jól eljátszik.
2009. febr. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
hoppá elnézést, kissé rosszul gépeltem:) "riasztók tudnak lenni", "Mindig mielőtt bedugtam volna a kulcsot" stb.
2009. febr. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!