Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Észrevettétek, mostanában...

Észrevettétek, mostanában mennyire urbanizálódnak a vadmadarak?

Figyelt kérdés

Nagy városban lakom, bár nem a központban, mindenesetre az utóbbi időben többször is láttam áthúzni a kert felett kis ragadozót( nem tudtam beazonosítani sajnos), és már vagy két napja itt kopácsol egy nagy fakopáncs, holott eleddig a környéken nem láttam :)

A megjelent szarkákról, és a szoksásos madarakról( bár többen vannak, mint lenni szoktak- galambok, cinkék,...) nem is beszélek :)


2010. dec. 31. 09:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Mivel napról napra raboljuk az életterüket, egyre kisebb helyre szorítjuk, kénytelenek a közelünkben élni. Sajnos most nincsenek előttem adatok, de az élőhelyük hatalmas részét "urbanizáltuk". Tehát igazából nem ők jönnek hozzánk, mi megyünk hozzájuk.
2010. dec. 31. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
nem
2010. dec. 31. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Észrevetted, hogy mostanában tél van? Ilyenkor a városokban nagyobb eséllyel találnak élelmet, a klíma is enyhébb. Megfigyelni is könnyebb őket, hiszen a fák, bokrok lombja közé most nem tudnak elbújni.
2010. dec. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 gfero ***** válasza:
egyetlen egy dologért jönnek be szegények a városba mégpedig a kajáért mert rá vannak kényszerülve
2010. dec. 31. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Platypus ***** válasza:
100%

A jelenséget már régóta figyelik a szakemberek. Bizonyos fajok már régen urbanizálódtak(veréb, galamb, feketerigó), de az utóbbi évtizedekben egyre több faj költözik be. Egyébként nem az az oka, hogy az eredeti élőhelyet kiirtottuk, bár szépen hangzó elmélet. A beköltöző fajok kozmopoliták, amiknek az élőhelyei nincsenek veszélyben. Egyszerűen annyi, hogy a városokban rengeteg a még üres élettér, ami alkalmas az állatoknak, csak eddig nem nagyon tudtak alkalmazkodni a stresszhez, ami vele jár. Szép lassan, fokozatosan hozzászoktak.

Városokban költő madarak(tehát nem téli vendégek) : szirti galamb, házi veréb, fekete rigó, széncinke, balkáni gerle, vándorsólyom, vörösvércse, szarka.

Parkokban, zöldövezetben sokkal több faj is költ. BP 2. kerületben eddig a következő fajokat láttam még(bár ezek nagy része időszakos vendég): karvaly, tengelic, örvös galamb, királyka, zöld küllő, valemelyik kistermetű fakopáncs, csuszka, szajkó, csonttollú.

A városligetben csókák költenek, és egyszer a 7. kerületben találtam egy döglött kékcinkét.

2010. dec. 31. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, meglepődve tapasztaltam,hogy Debrecen belvárosában Erdei pinty fütyült a focipálya kerítésén,amit azelőtt csak a hegyekben, erdő mellett élő barátomnál láttam, az etetőket pedig Stiglinc, Meggyvágó, Kék cinke és Zöldike is látogatja, és nem csak télen.
2010. dec. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Valójában csak egyes országokban szorul az életterük, Magyarországon az állatok és a területek megőrzésére rengeteg energiát fordítanak és Magyarország lakossága csökken. És mivel tél volt a könnyebb eleségszerzés miatt több a madár. Az énekes a városban rendszeres madarak, amit láttál ragadozót az gy vörös vércse volt, és a fakopáncsok is normális vendégek.
2014. aug. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!