Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mikor engedhetem ki?

Mikor engedhetem ki?

Figyelt kérdés

Először is BUÉK mindenkinek!


Másfél hónapja van nálam a hullámos papim (fiú), és már odáig jutottam a szelidítésben, hogy kis noszogatással és kölessel üldögél az ujjamon miközben eszik. Most az előbb már ráült úgy is hogy nem volt a kezemben köles. Büszke vagyok rá... de gondolom ezt minden kezdő madártartó így éli meg. :)

A lényeg az lenne hogy kinyithatom-e az ajtaját a kalitkának, és hagyhatom kijönni vagy inkább gyakoroljam még vele az ujjon ülést. Kb 3 hete ült először az ujjamon és onnantól kezdve minimum naponta 1X. Ki szeretném engedni hagy repüljön, de félek nem tudom úgy viszarakni, hogy ne kelljen kergetni. Mit gondoltok? Szoktasam még a kezemhez vagy tegyek egy próbát?


2010. dec. 31. 21:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia, neked is BUÉK! Szerintem másfél hónap alatt nagyon szépen haladtál vele, a fiúk sokkal szelídebbek mint a lányok, nekem 10 évig voltak madaraim. Egy próbát én tennék, lehetőleg függönyt behúzni, mert hajlamosak az ablaküvegnek repülni és nagyot koppanni. Természetesen az ajtót becsukni és legyél ott vele végig. Nagyon ügyesek, ha kinézelődték magukat, megtalálják a bejáratot a kalitkájukba, ami nekik biztonságot ad, hiszen az az otthonuk.
2010. dec. 31. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 gfero ***** válasza:
szerintem már simán kiengedheted
2011. jan. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Beus35 ***** válasza:

Nekem van egy fiú papagájom,aki szabadon volt mindig!

Vettem neki egy lányt!

1 nap után kiengedtem,és nagyon ügyes volt a kalitkára visszatalált,csak terelgetni kellett a kalitka ajtaja felé!

Másfél hét telt el,kb.80%-ban betalál az ajtón!

Bár ők ketten vannak és tanul a fiútól!

Együtt úgy repülnek ,mint a villám!

Mindenesetre ha kiengeded,figyelj olyanokra,hogy szekrény mögé ne tudjon beesni!

Engedd ki,élvezni fogja!(Te is)

2011. jan. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi hogy írtatok. Az előbb megpróbáltam kivenni, de nem akar. Ráültetem az ujjamra és ahogy húzom lassan ki az ajtó felé visszaugrik az ülőkére. Most nyitva hagytam az ajtót majd ha akar kijön :)
2011. jan. 2. 15:55
 5/7 Beus35 ***** válasza:

Hidd el,ha akar majd kijön!

Én hagyom őket röpködni,akkor amikor akarnak!!

Akkor röpülnek,amikor kedvük van:-))

2011. jan. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Egyébként ha csinálok a aklitka tetejéhez erősítve egy T alakú ülőkét, gondolom rá lehet szoktatni. Mert akkor viszont kint lehetne sokat szerintem mert így javarészt a kalitkájába "tojna" :)
2011. jan. 10. 20:44
 7/7 Beus35 ***** válasza:

Csalogathatod ki....

Nálam csak annyi volt,kinyitottam a kalitka ajtaját,és kijött!

Igaz van egy másik papagáj,aki megvolt,és így volt szoktatva,így lehet,hogy tőle tanulta el!

De csak akkor van nyitva az ajtó,ha itthon vagyunk,mert féltem őket!Bárhova beeshet,ezt nem szeretném!

Imádnak repkedni!

Nálunk a szekrényen van egy kis váza,azon mag van,ott imádnak kint enni!!Pedig ugyanazt eszi bent a kalitkába is,de mégis kijönnek enni is!!Szekrényre is ráülnek,sőt a virággal is játszanak!!

2011. jan. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!