Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy szelidítsem a hullámos...

Hogy szelidítsem a hullámos papagájom?

Figyelt kérdés
kb. 1 éve van egy fiú hullámos papagájom. sajnos eddig nem nagyon foglalkoztam vele mert nem volt elég türelmem:( Félénk volt hogy többször kivettem a kezembe de hiába tartottam ott mindig egy idő után elrepült. Hogy szelidíthetném meg?
2011. jan. 8. 22:32
 1/3 Beus35 ***** válasza:

Ha megnézed a többi kérdéseket,akkor megtalálod ugyanezt!

Van aki szépen és hosszan leírta!

Illetve könyvek,sőt dvd is van már!

2011. jan. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Eddig ha nem foglalkoztatok vele akkor szegény madár 1 éve egyedül,magányosan éli az életét? Legalább forgalmas szobában van? Miért nem vettetek neki párt?

A szelídítés nem abból áll hogy arra kényszeríted hogy rajtad legyen hanem abból hogy elnyered a madár bizalmát és így kötődik hozzád.

A szelídítéssel nehezen fogsz haladni mert több mint 1 éves a madár és mert akarata ellenére kivetted és nem engedted elrepülni.

Szelídítés:

Úgy foglalkozz vele mintha még csak pár napja lenne nálatok.

Ülj mellé és beszélj halk,nyugodt hangon hozzá napokig amíg úgy nem látod hogy figyel rád amikor beszélsz hozzá. Mindig figyelj arra hogy ha lát a madár akkor ne csinálj hirtelen mozdulatokat. Amikor már figyel rád azaz közelebb megy hozzád az ülőrúdon vagy forgatja a fejét közben akkor kezd el neki távolabbról mutogatni a kezed pár napon keresztül.

Ezután nyújts felé lassan kalitkán keresztül fürtös kölest vagy a kedvenc csemegéjét. Addig próbálkozz amíg bátran nem eszik belőle. Utána tedd a csemegét a tenyeredbe és tedd be a kalitka ajtaján a kezed és addig várj amíg oda nem megy enni(több napba telik) de semmiképpen se nyúlj felé. Ha így is eszeget belőle megpróbálhatod a csemegét a végénél fogva odanyújtani neki óvatosan. Ha már így is eszik akkor lassan és óvatosan a kinyújtott mutatóujjaddal told meg a hasát a lába felett hogy rálépjen majd hagyd had üljön rajta amíg akar és ezt ismételd addig amíg már megül az ujjadon félelem nélkül. Ha elugrik vagy odébb megy amikor meg akarod tolni a hasát akkor vedd ki a kezed a kalitkából és hagyd had nyugodjon meg majd később próbálkozz újra. Ha megül rajta akkor kiveheted az ujjadon a kalitkából de csak ha ő is ki akar jönni.(Ha leugrik róla akkor hagyd nyitva a kalitka ajtaját és majd kijön ha akar később pedig az ujjadon vissza tudod tenni a kalitkába.) Az is nagyon fontos hogy soha ne fogd meg és ne üldözd a kezeddel mert attól csak elvadul. Ha kint van mindig figyelj rá hogy az ajtók,ablakok be legyenek csukva, a függönyök behúzva és a tükrök letakarva. Ja és ha van tükör a kalitkájában vedd ki mert csak a benne lévő társával foglalkozik nem veled tehát nem tudod megszelídíteni. És ha már szelíd akkor naponta 2-3 órát kell vele foglalkoznod minimum.

Ha lenne még kérdésed akkor tedd fel nyugodtan.

2011. jan. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egy ideig nálunk is egyedül volt a fiú hullámos papagájunk. Egy eléggé élethű, világos színű műanyag papagáj volt még a kalitkájában, akit társaként "bögyörészett", csicsergett neki. Mikor a mű papagájt kivettem a kalitkából, akkor ő is rögtön jött utána. Ha a kezemben tartottam, vagy hanyatt fekve a mellemre tettem, vagy bárhol letettem a mű papit, ő mindig mellé telepedett. Így lett kézhez szoktatva. Később vettünk neki egy valódi párt, attól kezdve ezt már nem lehetett vele eljátszani, de így legalább jobban érezte magát. Azóta sajnos elpusztult, és a lány mellé kellett venni egy másik fiút.
2011. jan. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!