Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan fertőtlenítsük le a...

Hogyan fertőtlenítsük le a kalitkáját?

Figyelt kérdés

Hasmenéses betegséget kapott el a kis madárkánk. Már kezdik kihúzni belőle az antibiotikumok. Viszont nem ártana hamarosan a kalitkáját, és játékait, etetőjét, itatóját lefertőtleníteni. A gond csak az, hogy még nem kezesbárány, szóval ki nem lehet engedni. Így mégis hogyan és egyáltalán mivel? Az oké, hogy utána jól át kell mosni, le kell öblíteni.

Köszi!


2011. jan. 10. 17:59
 1/10 Beus35 ***** válasza:

Ha nincs másik kalitka,akkor keress valamit,amibe addig berakod,amíg lezuhanyoztatod és kimosod a kalitkát!(én forró vízzel szoktam)

Szobába még nem engedted ki??

Mert ha kiengednéd,addig kalitkát mosnál!!

Tudom nem egyszerű,mert nagyon tudnak rosszalkodni,össze-vissza repülni!

Enyém olyan mint egy denevér:-))

2011. jan. 10. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 gfero ***** válasza:
78%
domestosal csak utána öblítsed le jól .az ecetes víznek is jó fertőtlenítő hatása van
2011. jan. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Már próbáltuk kiengedni, de első utja a szekrény mögé vezetett. Pedig elzártuk az oda vezetű utakat.., vagyis mi azt hittük. Aztán mikor kihúztuk párommal a szekrényt, hogy könyebben ki tudjon jönni, vagy mi kivegyük. Azt a visítást, amit közben produkált. Mi meg végig azon izgultunk, hogy ugye nem sérült meg közbe, és azért visít? De szerencsére nem. Szóval azt nincs kedvem mégegyszer átélni...iszonyú volt.
2011. jan. 11. 18:00
 4/10 A kérdező kommentje:

*útja

**vezető

Ami lemaradt: köszönöm!

2011. jan. 11. 18:01
 5/10 Beus35 ***** válasza:

Mi a szekrény mögött eltömítettük lepedővel!

Sajnálom,hogy így sikerült!

Csak megfogja tanulni!

Nálunk szabadon van,ezért mertem tanácsolni!

2011. jan. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Beus35 ***** válasza:

Bocsánat,azt elfelejtettem mondani,ami mögé beeshet,azt meg kell akadályozni!Szekrény,fotel stb.

Ablak ne legyen nyitva,és ne legyen olyan elől amibe megsérülhet!

Új helynél össze-vissza repülnek,bár a megszokottnál is kiszámíthatatlanok!

De hidd el élvezik,ha szabadon vannak!!


Tedd át egy pici dobozkába,és mosd le a kalitkát gyorsan!

Nekem más ötletem nincs!

2011. jan. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
Ha ez műanyag aljú modern kalitka, akkor a madarat zavard fel a legfelső rúdra, aztán kapcsold ki alul a rácsos részt a két oldalon és emeld át egy újságpapírra. Az alsó műanyag tálca így tisztitható. Saját tapasztalat.
2011. jan. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Beus35 ***** válasza:
De én magát a kalitkát is le szoktam zuhanyoztatni,de csak nyáron!Hogy a papagáj meg ne fázzon,a vizes kalitkában!!
2011. jan. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Igen, műanyag aljas, de jobb egy ilyen hasi-mars után mindent lefertőtlenítve tudni, nem csak a műanyag aljat.

Köszi!

2011. jan. 13. 17:56
 10/10 Beus35 ***** válasza:

Kézzel vedd ki!Akkor más nem marad!

Mindent előre vegyél ki a kalitkából,készíts elő mindent!

Valamelyikőtök fogja meg addig,amíg lezuhanyoztatod a kalitkát!Más nincs!

Az idő telik,jobb minél hamarabb megcsinálni!

Tudom könnyű mondani!De akkor más nem marad!

2011. jan. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!