Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Másoknál is van igy hogy egy...

Másoknál is van igy hogy egy kan hullámos papagájnak 4 tojó párja legyen?

Figyelt kérdés
Pedig mind a 4 tojóhoz van kan, de van egy sárgás zöld kan ami kb 2-3 éves, és neki 4 tojója van ami mind költött kispapagájokat attól az egy kantól van mindegyiknek.És összesen 4 tojót, és a 7 kicsijüket az a kan látja el, ö eteti mindet, és ö megy be mindegyik oduba a kicsiket is etetni a tojokkal együtt.És vettem egy tojót a multkor és ahhoz is van egy kan , és ö azt is " meg hódította" eteti stb.. már párzott is vele, a tojo az oduba bent ül 2 napja, szerintem az is lefog tojni.
2011. jan. 12. 13:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Figyelj, bocsi az offért, nekem nem hullámosom van, nem ismerem a viselkedésüket, de a helyes megnevezés a hím, illetve tojó. A kan a kutyáknál van. :-)
2011. jan. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
jól van, de az a lényeg h tudd h miröl van szó... vagy esetleg ugy értelmezted hogy a kan kutyának van hullámos tojó párja? -.- :D
2011. jan. 12. 14:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Hullámos papagájok nem monogámok szóval könnyen előfordulhat. Addig nincs probléma amíg eltudja látni a tojókat és a fiókákat. Nálam mondjuk mindegyik tojónak megvan a hímje, de van hogy keresztbe etetnek. Annyi hátulütője van, hogy a fiókák nem biztos olyan gyorsan fejlődnek vagy a hím hamar kimerül és elpusztulhat. Vagy otthagyja mindegyik tojót esetleg a fiókákkal. Lehet különben, hogy a többi hím is eteti őket csak az öreg hím nagyfőnöknek képzeli magát. :) Remélem tudtam vmit segíteni és sikeres tenyésztést!
2011. jan. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
igen, a többi hím is eteti a kicsiket és a tojókat is.Igaz én is erre gondoltam, ö tartja magát a nagyfőnöknek, és azért eteti öket, de végül is bírja, mert kb 2 éve ezt csinálja. Meg volt olyan is amikor megunta az egyiket, és keresett magának egy uj tojót, és a tojó is magának másik hímet szóval "elváltak":) . de nem is egyszer csinált igy h egy darabig az egyikkel volt felnevelte a kicsinyeit, és otthagyta, keresett magának másik párt, most ö a legidösebb az összes hím között, és szerintem ezért is tartja magát "főnöknek" :)
2011. jan. 12. 19:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!