Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen papagájt vegyek?

Milyen papagájt vegyek?

Figyelt kérdés
Tanuló vagyok még , tehát igénylem a csendesebb szobát , de viszony szeretnék egy pár papagájt venni. Régebben hullámos papagájaim voltak , de nagyon sokat és hangosan csicseregtek. Tudom , nincs olyan madár amely csendes , de nem lenne olyan fajta amelyik mégis csendesebb az átlagnál ? Már a kalitka is megvan , csak a lakója hiányzik :(
2009. jan. 31. 15:53
 1/8 anonim ***** válasza:
84%
Vegyél nimfapapagájt, én éltem együtt egy ilyennek (bár nem az enyém volt). nem csipogott sokat, csak reggelente kicsit, a gazdájának. az ára úgy 3500-5000 ft körül van. helyes madár amúgy, kicsit nagyobb testű.
2009. jan. 31. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Nekem zebrapintyek vannak. Ők is csipognak, de nincs olyan visító éles hangjuk mint a hullámospapagájoknak.
2009. jan. 31. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
nekem is a pinty jutott eszembe... a papagájok mind szeretnek csacsogni :)
2009. febr. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
80%
Nimfát és tojót érdemes venni, mivel a hímek imádnak énekelni, a lányok csendesebbek, végülis a fiú udvarol :-)
2009. febr. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A papagájok közül talán a Hullámos papagáj a legcsendesebb. Nekem is az van de a tarkafarkú papagájok is hallkabbak. Valaki irta a Pintyet is. Igen az is halk, de nem lessz soha olyan szelíd és barátságos. És persze az nem papagáj csak, mert te papagájt írtál.
2009. febr. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Végülis a hullámos is tud csendes lenni, bár madara válogatja. Egy a biztos, a fiú énekel, a lány max. "rikácsol", de ritkábban szólal meg, mint a fiú. :-)
2009. febr. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Nem tudom, de tudok ajánlani neki egy jó nevet: CSURI!! :D :)
2009. márc. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vegyél törpepapagájt,ha szereted hogy van társad.A törpepapagáj sokat énekel,csiripel, sőt nekem még táncol is:)Meg lehet tanítani egy pár szóra,ha sokszor mondod neki.Vagy akár megtaníthatod különböző énekeket elfütyülni.Mondjuk én megtanítottam neki a Yung Folks fütyülős részét:D
2009. márc. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!