Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Talált galamb az utcán....

Talált galamb az utcán. Hazavittem. Többi lent, fontos! Kérem nézzétek meg! Mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
Szóval ma mikor jöttem ki az orvostól, láttam 1 galambot a biciklitárolónál, és csak úgy közelebb mentem hozzá. Láttam, hogy nem bír elmenni, ezért gyorsan ráraktam a pulcsim, beletekertem, és elvittem egy emberhez akinek vannak galambjai. Látszott, hogy nem bír repülni, a szárnyával volt valami. Útközben ilyen tüsszentésfélét csinált, akkor egy kis vér ment a pulcsimra az orrából meg a szájából. Ott aztmondták, hogy neki nemkell, mivel mezei galamb vagy mi. Aztán elvittem állatorvoshoz, azt mondta nem tud vele semmit, tegyem be ketrecbe, magot, vizet stb...Hát szóval hazahoztam, beraktam egy tengerimalac ketrecbe, ami jó nagy, tettem be neki homokot, magot, meg vizet. Az lenne a kérdésem, hogy mit kéne csinálni a galambbal?? Ugye nem lehet tőle semmi bajom, nem kaphatok el tőle semmit???--> Magához a galambhoz nem értem hozzá. Mikor engedjem el? Válaszaitokat előre is köszönöm, Jimi.
2011. jan. 17. 12:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz tőle semmi bajod, nekünk is volt többször. Ha nem pusztul el, akkor pár hónap múlva elengedheted. Nekünk a törött szárnyúak mindig el tudtak repülni.
2011. jan. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
www.pigeonbooks.com, vagy a www.hungarovet.com-on kérdezz rá.
2011. jan. 17. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
Én is hazavittem egyszer egy törött szárnyú, és sánta galambot, de az nem épült fel. Nem tudott többé repülni. A te galambod ettől függetlenül felgyógyulhat, de ez időbe telik.
2011. jan. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Tetszik a szándékos, rendes tőled, de ha a madár érdeke az elsődleges szempont akkor ne igy csináld. Telefonban hivd fel a tudakozót, és kérj tőle madár állatvédő csoport számát (bár a neten is biztos találsz). Őket is hivd fel, és kijönnek a galambért, elviszik jó helyre, adnak neki megfelelő gyógyszereket stb.
2011. jan. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg egy autóval ütközött. vízet búzát és apró kavicsot kell neki adni tíz éve én is vittem haza egy törött szárnyú galambot és evett és áttelelt nálam aztán eltűnt. Én a kamrában tartottam télen és amikor kiengedtem az udvarra sétált azán visszament a kamrába Árpagyöngyöt is lehet adni neki
2011. jan. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Platypus ***** válasza:

Ha vért köhögött, nem valószínű hogy túléli. Szerintem nem nagyon tehetsz többet annál, amit tettél. Ez megfelelő ellátás neki addig, amíg nem jön valamennyire helyre, akkor majd nagyobb hely kell neki. Ha betartod az alapvető higiéniai szabályokat(kézmosás meg társai) akkor nem vagy veszélyben, szalmonellánál komolyabbat nem szoktak hordozni.


Régen fogadtam be én is így galambot, az nem volt sérült, csak halálosan fáradt. Miután felépült, a környéken maradt, rendszeresen jött az ablakunkhoz és kérte a napi kaját, kézből evett. Végül családot alapított, és mivel a párja félt tőlünk, ő is elszokott a környékről.

2011. jan. 17. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Minek galambot megmenteni, de komolyan? Szeretem az állatokat, de a parlagi galamboknál kevés károsabb állat van. (A parlagi galamb az, ami a városokban szaladgál, ez a házigalamb elvadult, félvad változata.) Nem segíteni kéne őket, hanem írtani, meg elmagyarázni a hülye nyugdíjasoknak, hogy ne etessék őket félkilónyi (!) kenyerekkel. Itt egy kis infó a galambproblámáról: [link]

Ja és ugy tudom, vagy 60 féle kórokozót meg parazitát terjesztenek, szal én nem fogdoznám.

2011. jan. 17. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mi egy nagyon állat- és természetmádó család vagyunk, és nekünk már majdnem minden állat volt nálunk. Na szóval én egyszer hazavittem egy galambot, nem tudott ő sem repülni, pár napig nálunk volt,nem kaptunk el zőle semmit.Én beadtam pár nap után a természetvédőknek. Ott nagyon jó helye volt. Szerintem ezt kéne tenni.
2011. jan. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek, azt szeretném még kérdezni, hogy hol találom meg az állatvédő szervezetet? Mert kerestem interneten, de nem leltem. Kérek valakit, hogy adjon pontos címet vagy tel. számot! Előre is köszönöm!

Jimi.

2011. jan. 19. 10:32
 10/11 anonim válasza:

Nekem ők segítettek, mikor repülni nem tudó, sérült galambot mentettem meg és nem tudtam hová fordulni:


Madárkórház és menhely: minden sérült madarat befogadnak (nem védettet is pl: galamb, stb...) ha szabadon engedésre alkalmatlan marad, a menhelyen maradhat.

8000, Székesfehérvár, Homoksor u. 7. T: 0622316419, 06309464991


Madárkórház Székesfehérvár:


[link]


Remélem, segítettem. Mentsük meg azokat az érezni, szenvedni képes állatokat, madarakat, akik az ember irgalma nélkül elpusztulnának! Az élet mindig azzal a pénzzel fizet majd vissza nekünk is- amivel mi fizettünk.

2011. nov. 1. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!