Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Akinek van nimfa papagája,...

Akinek van nimfa papagája, válaszoljon. Ti hogy csináltátok? Többi lent. ;)

Figyelt kérdés
Nimfa papgájt kéne kézhez szoktatnom, de megcsíp. December óta nálam van. Mivel kedveskedjek neki?? Mivel szerettethetem vele meg magamat? Köszönööm. :)))
2011. jan. 24. 12:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerbusz!


Nekem van két nimfapapagájom is, az elsőt a strandon találtuk. Szegénykém nagyon szomjas volt:S.

Mikor hozzánk került, már eleve szelíd volt, de a párját már állatkereskedésben vettük, ő nem volt először olyan szelíd.


A lényeg: Nagyon sokat beszélgess vele először, és mindenképpen érezze, hogy szeretsz vele lenni.

(Én a tanulnivalóm is sokszor hangosan olvasom nekik, és elszoktak rajta aludni:))

Előbb-utóbb oda fog menni Hozzád, hallgatni fogja, a pici buksiját is dönteni fogja, és majd ezután próbálj neki szotyit adni:)

2011. jan. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok:


Házi piskótával is kedveskedhetsz neki, de nézz utána mekkorát adhatsz nekik, mert nagyon keveset szabad!


Javaslom, hogy vegyél egy nimfapapagájos szakkönyvet, nagyon hasznos:).Nekünk is van.

2011. jan. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, télleg hasznos az info számomra.. . :)
2011. jan. 24. 13:34
 4/9 anonim ***** válasza:
Beszélj hozzá sokat, ne csinálj hirtelen mozdulatokat, ne ijesztegesd. Amikor már figyel,vár rád nyújts felé lassan kalitkán keresztül fürtös kölest. Ezek után kalitkán belül is megkínálhatod lassan de ha elugrik,fél akkor inkább csak a tenyeredbe tedd és hagyd hogy ő közeledjen a kezed felé. Később fürtösért vagy más csemegéért már rámerészkedik a kezedre is. Sok türelem és kitartás kell hozzá de meg fog szeretni.
2011. jan. 24. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor nagyon szívesen.=)
2011. jan. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 KÁELEF ***** válasza:
Legyél türelmes és nyugodt a közelében. Az első hozzászóló jó tanácsot adott, hallgass rá. Bár a baba piskótával nem értek egyet.
2011. jan. 29. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Utolsó!


Otthoni sült piskóta!:)


Amit otthon szoktunk sütni, mondjuk tortaalapnak, sütialapnak!:)

2011. jan. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
rendben. köszönöm.. és.. meg tud tanulni beszélni? ha igen, mennyi idő alatt?
2011. jan. 29. 20:37
 9/9 anonim ***** válasza:
Nagy kevés nimfapapagájt lehet megtanítani beszélni, beszélni? nekem 2 év kellett hozzá, hogy kimondja, hogy szia. És csak a hímet lehet megtanítani.
2011. febr. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!