Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan lehet kigyógyítani egy...

Hogyan lehet kigyógyítani egy hullámos papagájt a depresszióból/idegbetegeskedéséből?

Figyelt kérdés
Valószínűleg depressziós, szomorú a papagájom. Mostanában nagyon ideges, hiába beszélek hozzá szépen nyugodtan, meg dugom be hozzá az ujjamat csipked mindig és ideges. A játékaira is haragszik, és közben persze ideges hangokat is ad ki. Valószínűnek tartom, hogy ő tépte ki a tollait is magának, ami miatt egyes helyeken megkopaszodott. Sokszor olyan ideges, hogy saját magát is megcsípi, vagy épphogy majdnem, félek hogy valami kárt tesz magában. Hogyan gyógyíthatnám ki ebből?
2011. jan. 28. 11:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Elviszed orvoshoz, mert nem depressziós, hanem beteg. Ha nem viszed el, megdöglik.

A depresszió civilizációs betegség, az állatokat nem érinti.

2011. jan. 28. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Röptetőt kellene neki csinálni. Kis helyre (a baromi nagy kalitka is annak minősül nekik, mégis csak madarak) bezárt madaraknál ez gyakori jelenség.
2011. jan. 28. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
0%

vagy,


Elengeded!

Először őt, aztán a macskát!

Ha később újra ketrecbe zárod nagyon boldog lesz, hogy élhet tovább és hogy megúszta a macskát!:-)

2011. jan. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Vegyél neki párt, hogy ne unatkozzon.
2011. jan. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Átrendeztem kicsit a kalitkáját, hátha ez segít...vettem ki pár játékot, hogy ne legyen túl zsúfolt neki bent, az állórúdján is variáltam és raktam be neki egy új játékot...
2011. jan. 28. 12:16
 6/11 A kérdező kommentje:
Párom nem engedi hogy párt vegyek neki. Másrészt pedig ez a kalitka 2 papagájnak már kicsi, újra meg nincs pénzem, mert épp nincs munkám sem. :(
2011. jan. 28. 12:18
 7/11 anonim ***** válasza:

Az én hullámosom is haragudott a játékaira és miután mindet egyesével kivettem rájöttem hogy a csengőjétől volt nagyon feszült de azt hogy a papagájok ingerültek lesznek a csengőtől sok helyen olvastam is.

Az is lehet hogy azért ideges mert nincs elég helye mozogni a kalitkájában és ha kiengeded repülni naponta megnyugszik ráadásul ez még le is foglalja és talán nem tépi magát többet.

Került valami új tárgy a kalitka környezetébe? Az új tárgyaktól is lehet ideges ha nem tetszik neki vagy nem érzi magát biztonságba mellette.

2011. jan. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Gazdasagi valsagot erez ezek szerint a papagajod,ezert olyan ideges:P se uj kalitka,se par....
2011. jan. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Élőlényt egyedül tartani... Gondolj bele, hogyha neked egész életedre bezárva egy börtönben kellene élned... Hogy tetszene? Mindenkinek arra van pénze meg ideje, amire szán. Vagy azt állítod, lehetetlen?
2011. jan. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Sikerült rávennem a páromat, hogy vegyünk neki egy párt! Néhány játékot majd kiveszek a kalitkából, hogy több helyük legyen. Talán így meg fog gyógyulni, ha kap egy párt?

Ugye nem fogják bántani egymást?

Fiú vagy lány papagájt vegyek mellé? Mert ő egy másfél éves lány...

2011. jan. 29. 10:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!