Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Egy nimfapapagaj tunetei:hasme...

Egy nimfapapagaj tunetei:hasmenes, remeges, etvagytalansag, rangatozo fej es szarny, es szarny fajas, es a szarny alatt csomo talalhato. Gyengeseg, egesznap alszik es gyenge, mar jarni sem tud. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
A baratnom kis kedvence 3 napja beteg.Megy a hasa,gyenge es minden amit leirtam fent.Korabban a kis Bubi nekirepult valaminek,es leeset,amitol a baratnom szerint eltorhetet a szanya ami vissza is fort,de azotta faj neki,es a szarny alatt csomo (göb) talalhato. Alattorvos nincs a kozelbe.igy a ti segitsegeteket kerem.Mi lehet a baj?Azelott csipszet,magokat evet.
2011. jan. 31. 22:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

márpedig, ha annyira szereti a barátnőd a kis Bubit, nem lenne neki akadály, hogy vonatra, vagy buszra szálljon, és SÜRGŐSEN elmenjen vele egy állatorvoshoz. Nem hiszem, hogy 100km-t kellene utaznia a legközelebbi orvosig, de még ha annyit is kellene....


22L

2011. jan. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem errol van szo,Sajnos a baratnom nem dolgozik,es a varosba az alatorvos nem foglalkozik madarakkal,nekik csak egy madar.En a netrol keresgelem a valaszt,peddig a baratnomtol 1200 km-re vagyok.Barcsak segithetnek rajta.
2011. jan. 31. 22:21
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

de hát ilyen tünetek mellett akkor is orvoshoz kell vinnie. eleve a papagájoknak gyakori állatorvosi ellenőrzésre van szükségük, éppen azért, mert a gazdi kiengedi repkedni, ha esetleg van más állat is a lakásban pláne. lakáson belül ha hiszed, ha nem sok veszély leselkedik rájuk.

Ha a barátnőd nem tudja megoldani az állatorvoshoz menetelt, akkor (a tüneteket tekintve) nem sokat jósolok szegény állatkának. ezerféle baja lehet.:(

Mielőtt magához vette a papagájt, arra nem gondolt, hogy nem fogja tudni neki biztosítani az esetleges orvosi ellátásokat? nem bántásból írom, csak számomra érthetetlen!

2011. jan. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

megint én vagyok

nos ezeket találtam, sajnálom szegény kis madarat, és próbálok keresgélni.

Bogarászd át:

[link]

illetve itt van 1-2 dolog:

Salmonellosis

A betegség elsősorban fiatal madarakban alakul ki. A papagáj általános állapota leromlik, kedvetlen, étvágytalan lesz, és erős hasmenés jelentkezik.

A fertőzés a bélsárból vett mintából mutatható ki és a gyógyulásról is bélsárvizsgálattal győződhetünk meg. A betegség antibiotikummal jól kezelhető, de az állat a gyógyulás után is a baktérium hordozója lehet. Ha több madarat tartunk együtt, a beteg állatot el kell különíteni.


Gennykeltő baktériumok okozta fertőzések

A streptococcusok sebfertőződéseknél szaporodhatnak el és hasmenést, ízületi elváltozást okozhatnak. (akár ez miatt is lehet, hogy alig tud járni)


ennél többet nem tudok, esetleg, ha helyre jönne az étvágya, adjon neki barátnőd multivitamint

2011. jan. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

jah, a csomó pedig lehet daganat is akár, vagy csak egy kis gyulladás, vagy a szárnya nem forrt össze rendesen.

Látod, kellene neki nagyon a kivizsgálás, mert így csak találgatunk:S

2011. jan. 31. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Csoda hogy él még az a madár ha csipszel meg hasonló dolgokkal eteti. Az is közrejátszhat a betegségében hogy nem gyümölcsöket, zöldségeket eszik hanem emberi ételt pedig egy nimfának naponta kéne gyümölcsöt,tojást ennie. Utálom az olyan embereket akik csak azért vesznek állatot mert megtetszik nekik és nem azt nézik hogy tudják-e biztosítani a szükségleteit.

Próbálja elvinni valahogy egy állatorvoshoz szegényt.

2011. febr. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekem is van nimfám, és én is kiengedem, naponta többször. Nem hinném, hogy közrejátszik az, hogy mit evett a madár. Sajnos már velem is előfordult, hogy rárepült a konyhaszekrényre,vagy a karnisra és nem nagyon akaródzott lejönni onnan. Ilyenkorn fölmásztam érte, és megpróbáltam a kezembe venni,de egyszer elrepült és nekiment az erkélyajtónak. Koppant egyet,aztán a földön landolt. Pár tolla kihullott,és a szárnya vége vérezni kezdett. Állatorvos jó ismerősünk azonnal eljött, mondta, hogy semmi baja nincs, két nap múlva eltűnik a seb a szárnyány. Igazából csak a szárnya végén megtört az a porcszerű valami,de be is gyógyult. Ezután tehát nem jellemző a fejrángás,hasmenés,hacsaknem akkorát esett,vagy úgy ütötte meg magát. Mindenképpen vigye el egy állatorvoshoz, vagy keressetek egy telefontszámot és legalább telefonon keresztül értekezzetek vele,hogy mi a teendő. Remélem, tudtam segíteni és hogy meggyógyul a kis Bubi. :)
2011. febr. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Csipsz? ****

Él még az a szerencsétlen madár? Hasmenés+étvágytalanság= madár esetében 1-2 nap.

2011. febr. 1. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!