Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Nimfapapagáj vagy kanári?...

Nimfapapagáj vagy kanári? Melyik lenne jobb egy 10 éves lánynak?

Figyelt kérdés
2011. febr. 1. 12:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hát, véleményem szerint a kanári olyan, mint egy hal. Az ember etetgeti, takarítja, de annyira nem lehet kézhez szoktatni (persze kivételek akadhatnak). A nimfával sokat kell foglalkozni, ha egyedül van, az inkább olyan, mint egy kutyus, társaságra vágyik. Ha párban vannak, akkor nincs gond, de egyedül mindenképp igényli a törődést. A hangjuk alapján azt mondanám, hogy mind a két madár hangos. A nimfa fügyül, a kanári csicsereg. A nimfát beszélni is meg lehet tanítani (főként a hímet), de a kanárit nem. Viszont a hím kanárinak szép az éneke. :-) Ha ti is segítetek a nevelésben, vagy tényleg elég felelősségteljes a lány, akkor nimfát vennék, ha csak a csicsergést hallgatnátok, illetve nézni a madarat és nem szeretnétek kivenni, akkor kanárit. :-)
2011. febr. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
gyerek vagyok nem szülő csak szülinapomra madarat kapok csak még nem tudom majd milyet válasszak 10/L
2011. febr. 1. 12:57
 3/14 A kérdező kommentje:
am. köszi a választ:)
2011. febr. 1. 12:58
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekem nimfáim vannak.Én nem választanék más madarat.Nagyon szépen trilláznak,anniyra nincs nagy hangjúk.A hímet valóban meg lehet tanítani "beszélni" de csak akkor ha nem párban veszed ahogy az előző válaszadó is írta.A kanárikról nem tudok véleményt írni,mert még nem volt,de ha veszel akár kanárit akár nimfát párba vedd őket,mert társas lények.
2011. febr. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
köszi a választ:)
2011. febr. 1. 13:06
 6/14 anonim ***** válasza:
Utolsó voltam.Még a nimfákról annyit,hogy nagyon barátságosak az én egyik nimfám pl rászáll a fejemre,szeret a társaságomban lenni.És állítólag más madarakkal is jól kijönnek.Foglalkozni viszont tényleg sokat kell velük,napi 1-2 órát.Ha nimfát veszel fiatalt vegyél,mert én az enyémet nem fiatalon vettem és még mindig vad,mondjuk vele nem is tudtam foglalkozni olyan sokat,de a másik nimfám barátságos nagyon.
2011. febr. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha sok időd van vele foglalkozni és szeretnéd beszélni tanítani meg ilyesmi akkor nimfa. Ha nincs annyi időd és az énekre mész akkor vmi énekes kanári fajt és hímet. A kanári nem fog beszélni, de a kanári is kézhez szoktatható. Nimfával mondjuk könnyebb dolgod van, mert abból vehetsz kézzel neveltet alapból. Idő és igény függvénye. Remélem tudtam segíteni.
2011. febr. 1. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ne haragudj meg de én nem ajánlanék neked nimfát mert rengeteg dologra kell odafigyelni egy papagájnál. Egy nimfának egy 45x55x75cm-es kalitka kell napi 2-3 óra kint lét mellett mert nagyon hiperaktív madarak, naponta kell nekik valami pluszt adni (gyümölcs és zöldség(nem mindet ehetik), tojás) de ha nem eszi meg akkor bizonyos technikákat kell alkalmazni hogy megegye őket és külön vitamint is adni kell nekik mindig, faágakat kell adni nekik ülőrúdnak(de sok fafajta mérgező nekik) és figyelni kell hogy rendesen kopik-e a karmuk rajt és hogy a csőrük se legyen túlnőve, csőrkoptató is kell nekik ezzel is szoktak problémák lenni mert nem minden madár használja és akkor adni kell nekik sajtot, tojást hogy pótolja a kalciumot, játékok is kellenek ugye nekik de nem lehetnek tükör,csengő vagy karikák(beleakadhatnak), csipogni is szoktak és miután megszokott,megszeretett téged mindig hisztizni is fog utánad ha kimész a szobából és a hiszti nem valami halk ezért az is fontos hogy a szomszédokat vagy szüleidet nem zavarja-e, képes leszel-e ha nem szelídül meg és nem lehet majd babusgatni és esetleg meg is csípett párszor ugyanolyan szeretettel foglalkozni vele élete végéig(15-20 év) mint ahogy most tennéd, tisztában vagy-e vele hogy madarak mellett nem lehet se dohányozni se légtisztítót,illatosítót,sprayt használni vagy hogy a konyhában használt teflonedények(amikor a tűzhelyen vannak) a melegedésükkel,égésükkel gáz jön létre ami akár 5perc alatt megölhet egy papagájt ezért nem lehet teflont használni, patkó alakú etető,itató kell nekik és mindennap a vízcserénél ki kell mosni az itatót a kalitkát pedig hetente kell takarítani és az egész kalitkát ki kell mosni mindenestül 1-2 havonta, sokat koszolnak ezért pár naponként porszívózni kell körülöttük és ha nem emberek között nőtt fel a madár ettől nagyon meg fog ijedni amitől még több mag,toll repül ki a kalitkából, ivarérés után téged tekint majd a párjának és ha hím akkor etetgetni akar majd és rajtad éli ki a vágyait is ha tojó akkor az etetés mellett tojásokat is fog rakni amiből nagy problémák is lehetnek ezek mellett pedig mivel te leszel a párja lehet hogy ellenségesen fog viselkedni a körülötted lévő emberekkel, figyelni kell ha kint van hogy csukva legyen minden ablak, ajtó az ablakok előtt legyen függöny és a tükrök le legyenek takarva és mindig figyeljen rá valaki ha kint van mert szeretnek mindent megrágni a falat,bútorokat,kábeleket sem kímélve, nem erőltetheted rá az akaratodat mivel minden papagáj egy külön egyéniség lehet hogy nem fogja azt csinálni, engedni amit te akarsz, ha fiatal madarat veszel akkor az is előfordulhat hogy az ivarérést követően vad lesz vagy szelíd marad de teljesen máshogy fog viselkedni mint azelőtt, és még arra is figyelni kell hogy ha nincs otthon senki akkor mindig be legyen kapcsolva egy rádió hogy ne érezze magát annyira egyedül és ne kezdje el tépni a tollait unalmában(a tolltépés egy nagyon rossz szokás a papagájoknál és általában a magányos, rossz körülmények között élő és ingerszegény környezetben lévő madaraknál fordul elő de okozhatja vitaminhiány is).

A legfontosabb pedig az hogy te komolyan gondold és ne az legyen hogy megveszitek és mint a legtöbb gyerek csak addig foglalkozol vele amíg új,érdekes majd pár hét után megunod és a szüleidre marad akik viszont nem tudnak vele sokat foglalkozni és egy magányos,szomorú esetleg tolltépős madaratok legyen.

Ezeket azért írtam le hogy mielőtt vásárolnátok egy tenyésztőtől(állatkereskedésben soha ne vegyetek) nimfapapagájt tudjátok hogy mivel jár egy papagáj tartása és ha ezeket biztosítani tudjátok neki akkor nyugodtan vegyetek nimfapapagájt. Ezt a szüleidnek is mutasd meg hogy tudják mire vállalkoznak.

2011. febr. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nimfa, mindenképpen! Mégpedig ha lehet, akkor fiatal és kézzel nevelt, mert ez már eleve szelíd, megfoghatod őt, sőt, magától a kezedre, válladra száll és nagyon barátságos. Nekem egy ilyen nimfám van, igazi egyéniség és nagyon jó barát :)
2011. febr. 1. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
akk sztem nimfa lesz.:)
2011. febr. 1. 18:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!