Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ez már jelenthet valamit?

...Gábor... kérdése:

Ez már jelenthet valamit?

Figyelt kérdés
4 napja kezdtem el adni a hullámosaimnak a lágy eleséget.És ma megfigyeltem,hogy egymás mellett alszanak és amúgy egymás mellett vannak.Ez már jelenthet valamit a párzáshoz?
2011. febr. 1. 23:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Semmit nem jelent azon kívül, hogy elfogadták egymást társnak. Ez még nem jelenti azt, hogy mindnképpen párosodni fognak.
2011. febr. 2. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Beus35 ***** válasza:
Kezdik megszokni egymást!!
2011. febr. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ez az első lépés a párzáshoz: kezdenek kicsit összemelegedni :) Ez a lágykajától független, a csak mageleségen tartott madarakban is munkálkodnak a hormonok :)

Ha szaporítani szeretnéd őket, akkor szerelj fel egy odút. És várj türelemmel :)

2011. febr. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Oks.De most azt mondták,hogy vegyem le 1 hónapig ameddig adom nekik a lágy eleséget.
2011. febr. 2. 14:24
 5/10 anonim ***** válasza:
A lágykaját mindig, életük végéig kell adni nekik :) Fiatal korukban akár naponta, aztán később hetente legalább egyszer. Amikor etetnek a szülők, akkor pedig extra adagot vagy pedig nevelőtápot.
2011. febr. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Most 2 és fél évesek az baj ha minden nap adok nekik lágy eleséget?
2011. febr. 2. 15:20
 7/10 anonim ***** válasza:
Ilyen idős madaraknak már nem kell minden nap tojásos lágyeleséget adni, a túl sok fehérje nem egészséges. Magkeverék legyen mindig előttük, zöldet is adj nekik rendszeresen (ha más nincs kéznél, akkor csíráztatott mag ill. csíranövény is kiváló), alma, répa stb. De a tojásos lágyeleségből elég heti 1-2 alkalommal. Tenyészidőszakban persze más a helyzet, akkor a tojó fehérjeigénye jócskán megemelkedik...
2011. febr. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Most a kisállat kereskedésbe vettem olyan lágy eleséget h. 1 teás kanállal kell adni nekik egy kis vizzel felhigítva és reszelni bele rápét almát vagy éppen ojás sárgáját vagy fehérjét.Ezt lehet nekik adni minden nap?
2011. febr. 2. 15:55
 9/10 anonim ***** válasza:
Én nem adnék nekik naponta, mint ahogy az enyémeknek nem is adok. A változatos, megfelelő táplálás a jó egészség titka - és a hiánybetegségek elkerülésének legjobb módja. Tehát, az alap mindenképpen a jó magkeverék (ebből is van sajnos nagyon gagyi minőség). Aztán jöhet a lágykaja, a zöld, a gyümölcsök stb.
2011. febr. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Oks Kössz.:D
2011. febr. 2. 20:26

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!