Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért csinál ilyeneket?

Miért csinál ilyeneket?

Figyelt kérdés
A nimfapapagájom szereti ha vakargatom a fejét. Még le is hajtja hogy vakarjam de vakarás közben sokszor elkezd csipkedni,fújni majd valamikor visszahajtja a fejét hogy vakarjam tovább mintha semmi nem történt volna. Ha folytatom akkor is egy idő után megint ezt csinálja pedig mindig csak ott vakarom a fejét ahol ő akarja. Sokszor akkor is meg akar csípni amikor befejezem a feje vakarását de ha egyből elhúzom a kezem akkor helyette bármit megcsíp ami a közelében van még a saját lábára is képes ilyenkor ráharapni.Miért csinál ilyeneket? Ennek köze lehet ahhoz hogy a testét, lábát nem engedi simogatni csak a fejét?
2011. febr. 2. 18:20
 1/2 anonim válasza:
A papagájok erősen kötődnek a párjukhoz. Jelen esetben, te vagy a párja. Egyszerűen viszonozni szeretné a kedveskedést. Viszont te nem vagy papagáj és így nem tudja ezt megfelelően megoldani. De a késztetés ösztönileg kódolva van belé, tehát muszáj viszonoznia. Ez feszültséget teremt benne, ezért tűnik durvának a válasza. De gondolj bele, hogyha téged egy óriás simogatna és viszonozni szeretnéd, lehet úgy gondolnád, hogy a te simogatásodat ő nem is érezné, ezért erősebbre kéne venned, vagyis rácsapnál a kezére.
2011. febr. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Mindenhol mindenki azt írta nekem hogy a nimfáimnak azért csak a fejüket tudom vakargatni mert párzani akarnak velem. De a hullámosom velük szembe udvarol nekem,mindig rajtam lóg, "megetet" tehát róla jobban eltudom képzelni hogy párzani akar velem mégse tiltakozik ha a hátához,begyéhez érek vagy megfogom/átfogom.

A nimfáim más miatt nem akarják a simogatást vagy a hullámosom nem viselkedik átlagosan?

2011. márc. 31. 19:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!