Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Szerintetek melyik papagáj...

Szerintetek melyik papagáj az, amelyik beszél is, meg szép is? Ja, és nem túl nagy és nem túl kicsi. Hullámospapagájnál nagyobb, arapapagájnál kisebb :D

Figyelt kérdés
2011. febr. 5. 22:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
ják papagáj
2011. febr. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
bocsi:jákó
2011. febr. 5. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Amelyik EGYED (nem fajta) képes megtanulni, mindegyik fajtában van olyan egyed, amelyik erre képes. Még a hullámosok között is, csak vásárláskor nem biztos, hogy ki lehet szűrni, esetleg ha tenyésztőtől veszel madarat.

Jó a beszédkészsége a nimfapapagájnak (én például velük foglalkozom, 1 tudja a nevét, egy másik tud köszönni, de nincs időm komolyabban foglalkozni velük, viszont nagyon okosak, és figyelnek, és még így is van, amit elcsípnek).

A jákó a legjobb beszédkészségűnek mondott papagáj, de ő igényes madár, nagy helyre van szüksége, sok foglalkozásra, és drága (amit olcsón látsz mégis neten, többek között magyartalan hirdetésként megfogalmazva, ők csempészett madarak, és vadon lettek befogva, a madarász egyesületek próbálják megállítani, elfogni ezeket a csalókat, mert ezek az egyedek sérülékenyebbek és vadabbak, mint tenyésztett társaik, és a madárállománynak, az egyedek és a faj egészségének árt ez a fajta kereskedés).

2011. febr. 5. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Jáksó
2011. febr. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, én pont erre a kettőre gondoltam :D meg még a kakadura, de benne nem vagyok biztos! :))
2011. febr. 6. 09:24
 6/10 anonim ***** válasza:
Vagy még az amazon. De ezek már más kategóriás madarak. Velük nem elég napi egy-két órát foglalkozni, hanem folyamatos odafigyelést igényelnek.
2011. febr. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Ha még kezdőnek érzed magad, akkor én mindenképpen a nimfát ajánlom, ők elég jó kezdő-madarak, és mindenképpen tenyésztőtől szerezz be, de nem feltétlenül sok madarat tartó tenyésztőtől, mert ő nem biztos, hogy ugyanúgy oda tud figyelni, mint az, akinek kevesebb madara van. Én szívesen adnék egy fiókát, mert elég jó génállományúak a szülők és erős, érdeklődő és okos fiókáim születtek az elmúlt években, de most nincsenek.

Amit még javasolnék (2 okból), hogy hímet próbálj beszerezni. Egyrészt az ő hangszálaik alkalmasabbak a hangutánzásra, másrészt pár egészségügyi problémát megspórolhatsz velük, ami csak a tojókat veszélyezteti (pl. tojógörcs, esetenként, főleg fiatal tojók esetében, hím nélkül is tojnak, de gond esetén nem mindig tudják megtojni a tojást, és az az életükbe kerülhet).

2011. febr. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm! esetleg majd tudnál írni, ha lennének? köszi és én feltétlenül hímre gondoltam :D
2011. febr. 6. 16:11
 9/10 anonim ***** válasza:
Rozella?az szép és nem is drága és megtanul beszélni úgy tudom :D
2011. júl. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
100%
Nősülj meg, nejed majd tud beszélni egész nap :)
2013. okt. 31. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!