Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy lehet egy LÁNY hullámos...

Hogy lehet egy LÁNY hullámos papagájt megszelídíteni?

Figyelt kérdés

2 napja van nálam, de állandóan megcsíp. Semmivel se tudom magamhoz édesgetni. Elég vad! A fiú papagájom soha nem volt ilyen..

Mit csináljak, hogy ne legyen ilyen vad????? Hanem "szeressen"? Kézhez akarom szoktatni, de nem engedi...


2011. febr. 6. 15:34
 1/7 anonim ***** válasza:
39%

Sehogy...aki szelidíteni akar, az fiút vegyen.

Nekem párban vannak, a lány egyáltalán nem szokott hozzám, de a fiú igen, pedig tudatosan nem akartam magamhoz szoktatni. A fiú papagájok barátkozóbbak. A könyvek sem véletlenül ajánlják, hogy aki szelíd madarat akar, hímet vegyen.

2011. febr. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha 2 napja van nálad, akkor csodát ne nagyon várj! Idegen neki az új környezet, lehet még mindig stresszel egy kicsit a költöztetés miatt. Egyenlőre hagyd, hogy megnyugodjon, elégítsd ki minden igényét, aztán ha már jó pár hete együtt éltek, próbáld falatokkal nevelgetni. Mindig szeszélyes marad majd, de egy fúriával is lehet együtt élni. XD
2011. febr. 6. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
de meg lehet, én vettem nem rég egy tojót és vad volt , csipett meg elrepült. és most majd egy hónappal késöbb már megisengedi hogy simogassam és nem is csip meg egy félős még de egy kér hét és teljesen szelid lesz.
2011. febr. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én a párban tartás híve vagyok. Képzeld el, hogy kiszakítanának az emberek közül, és soha többé nem látnál egyet sem egész életedben.
2011. febr. 6. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A lányt ugyanúgy szelidítjük, mint a fiút. Más helyről való, lehet, hogy több stressz érte, nem tudom.

Két nap után még egy madártól sem lehet csodát várni, adj neki időt, hogy egyátalán a helyét megszokja!

2011. febr. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szegény madár még azt se tudja hogy hol van ezért ne piszkáld. 1 hétig még ne nyúlj a közelébe és soha ne kergesd,ne csinálj hirtelen mozdulatokat körülötte.1 héten keresztül mindennap ülj mellé és beszélj hozzá nyugodt,halk hangon. Majd amikor már figyel,vár rád megpróbálhatsz kalitkán keresztül fürtös kölest nyújtani neki(nem biztos hogy egyből enni fog belőle). Amikor már bátran eszik belőle tedd a fürtöst a tenyeredbe és tedd be a kezed a kalitka ajtaján. Ne nyúlj felé hagyd hogy ő menjen oda enni. Ha már bátran rád mászik hogy egyen a tenyeredből akkor amikor az ülőrúdon ül oda is nyújthatod neki. Ha ez is megy már akkor megpróbálhatod rácsalogatni a kinyújtott mutatóujjadra és hagyd hogy addig üldögéljen rajta amíg akar és ezt ismételd,gyakorold napokig vele(fontos hogy a szelídítés alatt ha valamikor elugrik vagy odébb megy hagyd békén egy ideig hogy megnyugodjon és próbáld újra). Ha képes félelem nélkül megülni rajta sokáig akkor már kiengedheted repülni a szobában.

Nekem van egy 3,5 éves tojó hullámosom(fél évesen vettük) és olyan szelíd hogy bármikor meg lehet fogni, simogatni mert soha nem csíp.Viszont régebben egy párt vettünk és a tojó mindig csípni akart de a hím nagyon szelíd volt.

2011. febr. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Beus35 ***** válasza:

Legyél türelmesebb!

Beszélgess hozzá,és mindig közelíts!

De türelem!!!

2011. febr. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!