Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért mondja mindenki azt...

Miért mondja mindenki azt hogy különben nem árulnák a boltban?

Figyelt kérdés

Sok kérdésre kell válaszolnom sajnos madarak témakörben mert elég sok ember aszerint válaszol hogy mit mondott neki az eladó amikor megvette a madarát vagy mit olvasott a kezdő madártartók által csinált oldalakon amin szinte minden hülyeség és egyáltalán nem jó a madárnak. Én mindig azt mondom amit tapasztalt tenyésztőktől vagy 30-40 éve madarat tartó emberektől tanultam mégis amikor azt írom egy kérdésre pl. hogy nem szabad fekete szotyit adni a papagájoknak mert 45-65% az olajtartalma ezért a egyik legegészségtelenebb eleség nekik azt írja a következő válaszoló hogy lehet nekik adni különben miért árulnák a boltban. Ugyanez van a tükrös,csengős papagájjátékkal is. Hiába írom hogy ne adj tükröt,csengőt a madárnak mert a tükörtől agresszív lesz és ha elkezdi etetni a tükörképét begygyulladást kaphat a madár a csengőtől pedig ingerült,agresszív lesz és még fémmérgezést is okoz mivel rézből,fémből készülnek mert azt a választ kapom hogy hülyeség mert az én madaramnak is van tükre és csengője még sincs semmi baja meg ha káros lenne nem árulnák. Ennyi erővel cigit is árulnak mégis káros. AZÉRT árulják mert az eladóknak nem az a fontos hogy hány évig él a madár vagy milyen betegségben fog szenvedni hanem az hogy pénzt keressen az eladásával(tisztelet a kivételnek). Ami még eszembe jut az ülőrúdra húzható karomkoptató. Azt írom hogy inkább fűzfa vagy nem permetezett gyümölcsfaágakat tegyél be mert a karomkoptató nem csak a madár karmait koptatja hanem a talpát is kidörzsöli és hosszú távon eldeformálódhat a lába vagy fekély,stb.nőhet rá erre azt írják hogy az én madaramnak is van és szereti mert mindig lerágcsálja róla a szemcséket és az eladó ajánlotta nekem amikor megvettem a madarat. Arra miért nem gondol az illető hogy azért rágcsálja mert zavarja a lábát és el akarja tüntetni.

Miért hiszi el mindenki azt amit az eladó mond amikor a legtöbb még azt se tudja hogy mekkora kalitka kell 1 hullámosnak?


2011. febr. 7. 18:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
VESSZŐŐŐŐŐŐŐŐŐŐ, ott, az m betű mellett a billentyűzeten! Használd!!
2011. febr. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A kérdésedre a választ nem tudom.

Nekem volt már többször is hullámos papagájom. Az első nagyon hosszú ideig élt (jó 12 év), neki volt tükre, csengője és mind a kettőt szerette, nem volt agresszív. A mostani a tükrét valóban nem tűri, így azt kivettük, viszont ha a csengőt elveszem kb. belehal a bánatba. Szóval akkor mit adjak neki cserébe? A hinta ill. a kalitka aljában lévő labda, baba nem tudja helyettesíteni.

De ha ilyen jól értesz a hullámoshoz, volna még 1-2 kérdésem. Mitől van az, hogy ha a hasmenésre kapott antibiotikumos kajáját kapja, akkor enyhén megy a hasa, ha nem, akkor nem tökéletes, de jobb? Nem egy állatorvos (kimondottan madaras) ezt adta. A másik: mit lehet kezdeni az orra felett begyulladt, időnként kifakadó valamivel? Gondolom mikor begyüllik zavarja, és addig dörzsölgeti még ki nem fakad. Ezt is mondjuk már a dokinak. Szóval, te tudsz rá valamit? Mióta (talán) reumás volt a szárnyával azóta vannak ezek a problémák. A szárnya rendbe jött egy másik antibiotikumra.

2011. febr. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

A csengő helyett adj neki más elfoglaltságot pl. vécéguriga, fűzfagallyak stb. vagy vegyél/rendelj neki valami új játékot helyette. Foglalkozz vele sokat és naponta engedd ki repülni.

A többi kérdésedre csak egy állatorvos tud mondani,tanácsolni valamit.

Nem vagyok annyira tapasztalt csak tudok 1-2 dolgot a tartással,etetéssel kapcsolatban és mindössze 3 éve kezdtem el foglalkozni,tanulni ezzel kapcsolatban de még így is többet tudok mint pár 20 éve madarászó ember(14 éves vagyok).

2011. febr. 7. 19:00
 4/12 anonim ***** válasza:

Abszolút egyetértek veled. Az a baj, hogy az emberek többsége nem veszi a fáradtságot, hogy előzetesen rákészüljön, utánnaolvasson, érdeklődjön a választott állat tartásáról, igényeiről. Inkább elhisznek mindent, amit az állatkereskedésben hallank, pedig az ott dolgozó lehet, hogy csak alkalmazott, semmi köze az állatokhoz, csak egy munkahely neki. De ha még szereti is, nem feltétlenül ért hozzá. Ugye ezt sokan gondolják végig, és minden szirszart rájuk sóznak.


Azért írtam állatokat, mert ez a megállapítás az összesre igaz, nem csak a madarakra. Én sem győzöm hangsúlyozni, hogy a tükör nem jó a madárnak, hogy nem minden faág jó a kalitkába, mert mérgező, hiába, hogy nem rágcsálják, mondjuk a pintyek a diófaágat.


Legutóbb egy barátnőm mutatta büszkén az új akváriumát, két teljesen más igény halat rakott össze, hiába mondtam neki, hogy ez nem lesz így jó, nem hallgatott rám, mert a kereskedésben is össze voltak téve. :S (bocs az off-ért)

2011. febr. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

tegnap 18:31-es vagyok.

A nála nagyobb dolgokat betámadja. A tükröt is azért nem tűri meg, mert egy idegennek vélt madarat lát benne maga helyett. Az állatkereskedésbe meg sajnos össze volt rakva nagyobb testű madarakkal is. Na azt azok persze támadták őt és a társait is, védekezésképpen ő meg vissza-vissza csapott. Hát erről sajnos a mai napig még nem szokott le, csak most a nála nagyobb közelében lévő, vagy felé közelítő dolgokat támadja, pl. a kezünk. Ha harciasabb hangulatban van és odamegyünk hozzá beszélgetni, részéről csapkodás a válasz.

A csengőt meg azért imádja, mert ha megüti, akkor csilingel. Volt, hogy megfürdettük és a csengőbe befolyt a víz. A nyelve odatapadt a belső falára, neki meg minden baja volt, hogy hiába ütögeti, nem szól. Még meg nem csörrent, addig nem nyugodott. Mi meg ezek után adjunk neki valamit, amivel lehet aranyosan játszana, de az akkor sem az ő imádott csengője?

Elfogadom én amit írsz, csak akkor tényleg valami jó csengőpótlót kell kitalálni.

2011. febr. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kereskedésben/interneten lehet venni olyan játékokat amikben van egy kis labda és még abban is van egy labda így zörög,csörög. Lehet hogy az ilyen is tetszene neki.1 próbát szerintem megérne.
2011. febr. 8. 17:56
 7/12 A kérdező kommentje:

Ha nem tetszik meg neki más játék akkor el kell tőle venned és majd megszokja hogy nincs többé.

3 éve amikor a hullámosomat vettem és nem nagyon tudtam róla semmit én is betettem neki egy tükröt. Ezután kezdtem olvasgatni és megtudtam hogy nem jó neki. Kb. 1 hétig volt nála de ezalatt annyira megszerette a tükörképét hogy egész nap mellette ült és agresszív lett velünk. Hiába szerette kivettem tőle. 1 nap után már nem foglalkozott azzal hogy eltűnt. Amúgy az ilyen esetekben lehet kihasználni azt hogy a kismadarak nem emlékeznek egy dologra sokáig. Egy nimfa képes teljesen elfelejteni valamit 3-4 hónap alatt ha nem látja. Tehát ha kiveszed tőle kb. 2 hónap után már teljesen elfelejti a csengőt de már pár nap után beletörődik abba hogy nincs szerintem.

2011. febr. 8. 18:13
 8/12 anonim ***** válasza:
Csúnyán mondva az átbaszáshoz két ember kell. Aki elhiszi, hogy jól él egyedül egy csengővel a madár a semmirevaló kalitkában egész életében, azon nem igazán lehet segíteni semmivel. Az eladó is remélem hasonló bánásmódban részesül, ahogy az általa eladott állatok jövőjét nézi.
2011. febr. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Tudnál még nekem segíteni?

A csengőjét elvettük, ahogyan írtad is. Most éppen a megfelelő helyettesítő játékot keressük még. De ez majd meglesz...

Most valami más volna. A doki, akihez elvittük nem régen szépen megvizsgálta, kezelte. Szóval most úgy néz ki helyrejön, de azért nem akarom elszólni magam. Közben a karmait is levágta, ill. megjegyezte, hogy a csőre is nagy egy kicsit, le kéne vágni. De ahhoz nem nyúlt hozzá. A madár a csőrkoptatóját azóta se nagyon használja, inkább csicsereg neki. Szóval ha mi levágjuk, akkor hogyan, hol, mekkorát? Hogy kell szakszerűen levágni a csőrét? Egyszerűen semmit nem találok hozzá a neten. Mindenhol csak annyi, hogy ha túl hosszú, akkor szakszerűen le kell vágni. De azt hogy hogyan, sehol nem írják, mutatják.

2011. márc. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ha te kérdezted azt hogy hogyan kell szakszerűen levágni egy hullámos papagáj csőrét akkor már válaszoltam is.
2011. márc. 5. 19:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!