Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért mondja mindenki azt...

Miért mondja mindenki azt hogy különben nem árulnák a boltban?

Figyelt kérdés

Sok kérdésre kell válaszolnom sajnos madarak témakörben mert elég sok ember aszerint válaszol hogy mit mondott neki az eladó amikor megvette a madarát vagy mit olvasott a kezdő madártartók által csinált oldalakon amin szinte minden hülyeség és egyáltalán nem jó a madárnak. Én mindig azt mondom amit tapasztalt tenyésztőktől vagy 30-40 éve madarat tartó emberektől tanultam mégis amikor azt írom egy kérdésre pl. hogy nem szabad fekete szotyit adni a papagájoknak mert 45-65% az olajtartalma ezért a egyik legegészségtelenebb eleség nekik azt írja a következő válaszoló hogy lehet nekik adni különben miért árulnák a boltban. Ugyanez van a tükrös,csengős papagájjátékkal is. Hiába írom hogy ne adj tükröt,csengőt a madárnak mert a tükörtől agresszív lesz és ha elkezdi etetni a tükörképét begygyulladást kaphat a madár a csengőtől pedig ingerült,agresszív lesz és még fémmérgezést is okoz mivel rézből,fémből készülnek mert azt a választ kapom hogy hülyeség mert az én madaramnak is van tükre és csengője még sincs semmi baja meg ha káros lenne nem árulnák. Ennyi erővel cigit is árulnak mégis káros. AZÉRT árulják mert az eladóknak nem az a fontos hogy hány évig él a madár vagy milyen betegségben fog szenvedni hanem az hogy pénzt keressen az eladásával(tisztelet a kivételnek). Ami még eszembe jut az ülőrúdra húzható karomkoptató. Azt írom hogy inkább fűzfa vagy nem permetezett gyümölcsfaágakat tegyél be mert a karomkoptató nem csak a madár karmait koptatja hanem a talpát is kidörzsöli és hosszú távon eldeformálódhat a lába vagy fekély,stb.nőhet rá erre azt írják hogy az én madaramnak is van és szereti mert mindig lerágcsálja róla a szemcséket és az eladó ajánlotta nekem amikor megvettem a madarat. Arra miért nem gondol az illető hogy azért rágcsálja mert zavarja a lábát és el akarja tüntetni.

Miért hiszi el mindenki azt amit az eladó mond amikor a legtöbb még azt se tudja hogy mekkora kalitka kell 1 hullámosnak?


2011. febr. 7. 18:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szia Kedves kérdező!

A visszatérő válaszolod, pontosabban kérdeződ vagyok.

Az oldalon olvasgatva találtam egy madaraknak való atka, parazita irtóról. A doki ahová elvittük azóta már megint egy újabb kezelésre azt mondta, hogy férges és időnként újra és újra kijöhet rajta, ami úgy néz ki kb. havonta lesz. A kérdésem pedig az volna, hogy erre is jó az a parazita, atka elleni valami? Használ az valamit, vagy megint csak azon dolgok közé tartozik, amikre gondoltál mikor kiírtad ezt a kérdést? Erre gondolok: [link]

Köszi a segítséget! (Ja, ezt a kérdést én írtam ki: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__madarak__1756904-az-a.. )

2011. ápr. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Válaszoltam rá ma 14:10-kor.
2011. ápr. 30. 15:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!