Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy lehet megszoktatni a kakast?

Hogy lehet megszoktatni a kakast?

Figyelt kérdés
Akisfarmunkon van egy kakas ,nagyon veszedelmes,támad ugrik,csip,mit lehet elkövetni hogy hagyja el ezt a szokását?Levágni nem akarjuk mert a tyukjait is védi és nagyon szép,nagy.
2011. febr. 12. 14:34
 1/4 Lézer Anton válasza:
100%
Úgy tudom, erről nem lehet leszoktatni, ilyenkor vágni szokták.
2011. febr. 12. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 gfero ***** válasza:
100%
ez ellen nem tudsz tenni semmit
2011. febr. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
nem akarom levágni,akkor megkell hogy kössem,mint a kutyát
2011. febr. 12. 16:10
 4/4 anonim válasza:

Volt több kakasom is gyerekkoromban. Agresszív, szelíd, stb. De volt gúnárom is. A gúnárral volt igen sok probléma, kakasnál is bevált.

Este, amikor beült az istállóba, megfogtam és nem eresztettem el. Csapkodott, és próbált csípni, én meg hosszú ujjú ruhában, kesztyűben tartottam, hogy kitombolja magát, de nem bántottam. Kábé tíz perc múlva elengedtem a csőrét (orrlukai tiszták voltak, levegőt kapott) és sétálni vittem a hónom alatt a sötétben. Nagyon nagyon félt. Másnaptól nem támadott, csak hangosan gágogott és elszaladt, amikor meglátott.

Aztán már nem félt tőlem. Nem evett a tenyeremből, de tartotta a tisztes távolságot és meg sem próbált belém csípni. Elfogadta, hogy én vagyok az erősebb, azt csinálok vele, amit akarok.

Kakasnál is működhet. Szerintem hierarchia az egész. A tyúk is leguggol, ha közel mész hozzá. Ezek csak nagyra nőtt madarak, de ugyanúgy ösztönlények.

2017. júl. 31. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!