Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi legyen a 2012. év madara?...

Mi legyen a 2012. év madara? Szavazni lehet az MME honlapján.

Figyelt kérdés
A három választási lehetőségről lehet bővebben is olvasni és szavazni az egyikre az alábbi linken: [link]
2011. febr. 12. 15:22
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ki melyikre szavaz és miért? Esetleg másik fajra szavaznátok?
2011. febr. 12. 15:24
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Én a fekete rigóra szavaztam mégpedig azért, mert a környéken ezt pusztítják leginkább a házi macskák.
2011. febr. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
vörösvércse
2011. febr. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Egerészölyvre szavaztam, mert az a legszimpatikusabb.

Amúgy ha a Magyarországon lévő összes madár között lehetett volna, akkor a dolmányosvarjura szavaztam volna.

Imádom a dolmikat, sztem gyönyörű és okos madár, bár elég sokan nem szeretik őket, nem értem miért.Nekem volt is szerencsém egyet felnevelni. :)

2011. febr. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Én is az egerészölyvre szavaztam az áramütések és a mérgezések miatt.

A dolmányosvarjút gondolom azért nem szeretik sokan, mert elszaporodva kártevő lehet.

2011. febr. 14. 12:46
 6/16 anonim ***** válasza:
Dolmányos varjú fészekrabló kártevő, sőt vadászható is. A szarka és a szajkó a másik két fészekrabló.
2011. febr. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Én a feketerigóra szavaztam. Egyszerű külsejű, de gyönyörű hangú madár, és szép számmal falja a rovarokat, bogarakat.

Szeretem a madarakat, nekem egy pár zebrapintyem van.

2011. febr. 15. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

13:58-nak

Én ezeket a madarkat max. alkalmi fészekrablóknak mondanám, szerintem az emberi tevékenység miatt (fecskefészek leverése, gólyák lelövése stb.) sokkal nagyobb kár éri a madárpopulációkat. Arról nem is beszélve, hogy ezeknek a madaraknak ez a természetes viselkedésükhöz tartozik.

A madarak hasznos vagy káros csoportba sorolása pedig legutóbb azt hiszem a 19. században, 20. század elején volt népszerű, ma már nem mondhatjuk egyetlen madárra sem, hogy kártevő, az ember sokkal nagyobb kártevő a madarak szempontjából... A másik dolog pedig, hogy ezek a "káros" madarak bizony rovarokat és kisemlősőket is fogyasztanak szép számmal, ami azt jelenti, hogy hasznosak. Akkor hogy is van ez?

2011. febr. 15. 13:44
 9/16 anonim ***** válasza:
Dolmányos varjú, szarka és szajkó mérhetetlenül túlszaporodott ragadozók, írtásuk helyenként elkerülhetetlen. Ugyanakkor az egerészölyv pl. a mezei pockok nagy ellensége és a vörösvércse sem a feketerigó fiókák agyonverésével szerez magának élelmet. Mert a feketerigó fészkek fosztogatása, a kotló madár megtámadása vagy a kis fiókák agyonverése a szarkák fő kártétele! Ha találtál már szétdúlt rigófészek alatt kis csupasz, hegyes csőr nyomait viselő halott fiókákat, akkor megértheted, hányan fognak légpuskát is lövik ki a szarkákat, szajkókat, dolmányos varjakat.
2011. febr. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Sajnos nem érthetem meg... Ahogy láthatólag te sem értetted meg az én válaszomat. És továbbra is fenntartom, hogy ez nem kártétel, hanem természetes viselkedés és táplálékszerzés. Azt pedig aláírom, hogy néhol indokolt a ritkításuk, de vajon miért is? Hát szerintem ez is az ember jelenlétének köszönhető. Mivel a legtöbb madár nem tud alkalmazkodni az terjeszkedő emberi környezethez, ezek a madarak ritkulnak. Ámde ezek a mindennevő madarak remekül alkalmazkodtak az ember jelenlétéhez is, így vígan szaporodnak, ami azt jelenti, hogy sok madárnak sok táplálék kell. És mivel a természetes vielkedésüknél fogva madártojás és madárfióka is lehet a táplálékuk, így ezzel a táplálékforrással élnek is. És itt jön a lényeg. Arról ők igazán nem tehetnek, hogy megeszik azoknak a madaraknak a fiókáit, amik az ember miatt már alapból is fogyatkoznak (az általad említett feketerigó pont nem ilyen, ő is remekül alkalmazkodott, stabil állományú faj). Ezért indokolt tehát néhol a ritkításuk, hogy megmaradjon az ember által a varjak, szajkók, szarkák irányába feldöntött egyensúly a madárvilágban. Egyszóval legkevésbé sem hibáztathatok ezek a madarak semmiért. Nézz meg egy kihalt madarakat tartalmazó listát, 99%-uknál a kihalás oka a vadászat, élőhely eltűnése vagy az ember által behurcolt ragadozók (patkányok, macskák).

[link]

Ezek a mindenevő madarak által az embernek okozott kár (pl. termény megdézsmálása) pedig még ennyi szót sem érdemel, elég csak néhány kérdést feltenni. Mikor is jelentek meg a Földön a madarak és mikor az emberek? Ki is veszi el kinek az élőhelyét?

2011. febr. 15. 17:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!