Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Milyen madarat lenne érdemes...

Milyen madarat lenne érdemes tenyésztésre tartani? Továbbiak lent!

Figyelt kérdés

Szóval szeretnék madarat tenyészteni csak nem tudom eldönteni! Van az udvaromban egy elég nagy galambház amiben volt 50 pár galamb fedett oldalról is!

Olyan madarat keresek lehet papagáj akármi amit érdemes tenyészteni az ár nem számít!

Légyszi segítsetek!

Köszi


2011. febr. 13. 18:08
1 2
 1/11 gfero ***** válasza:
39%
rózsás kakadut
2011. febr. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Légyszi komoly válaszokat adjatok, és támasszátok alá miért lenne jó!!
2011. febr. 13. 19:12
 3/11 A kérdező kommentje:

Ja és max az ár olyan 20ezer felé ne nagyon menjen!!!

Köszi előre is

2011. febr. 13. 19:14
 4/11 anonim ***** válasza:

A rózsás kakadu azért nem jó, mert gondolom fűtetlen a hely, ahol tartanád őket.

A hullámost, kecslét, rozellát tudom, hogy bírják a hideget. A rozi nem nagyon megy mostanában, a hullámos fogyómadár, hiszen majdnem mindenki azzal kezdi a madarazást, a kecske szerintem nagyon jópofa, nem túl drága, nem kényes, eddig mindig könnyen el tudták adni a madarászok.

Szerintem olyan madarat keress, ami a körülményeknek megfelel, és ne az alapján, hogy mennyire kelendő, mert az folyton változik.

2011. febr. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 gfero ***** válasza:
azért írtam a kakadut mert azt írtad hogy az ár nem számít. egy fajta madárt se lehet kint teleltetni csak abban az esetben ha kis koruk óta kint voltak. akkor viszont simán kibírják kint csak ne legyen huzatos a hely,az1-2 fokot kellene megoldani és akkor a kakadu is tartható kint.ha a házban meleg helyen voltak tartva egyetlenegy madarat se lehet kirakni,tehát nem értek egyet az előttem lévő hozásszólóval .az ilyen olcsóbb madarakat nagyon nehéz eladni mivel tele van a piac.
2011. febr. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

gfero, neked vannak madaraid?


A nyáron kitett madarakat kint lehet teleltetni megfelelő körülmények között, megfagyni nem fognak. Jó, itt nem az amandinákra gondolok, hanem pl a fent említettekre.

Ha még nyáron ki vannak téve, akkor hozzászoknak a környezethez, ha szélvédett, fedett helyen vannak, akkor simán áttelelnek. Ősszel, tél elején vett fűtött helyről származó madárnál nem érdemes kockáztatni.

Az pedig, hogy mondjuk két évet szobában élt, azt már nem lehet kiszoktatni, már bocsánat, de hülyeség. A legjobb kecse tojóm szobából származik, egy éves elmúlt, amikor hozzám került, idén a legnagyobb hóban rakott kint tojásokat!

Erről ennyit.


Utánna kell nézni a madarak igényeinek és az alapján választani.

2011. febr. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 gfero ***** válasza:
igen vannak .van vagy 60 darab postagalambom amit versenyzésre elég jó eredménnyel repülnek. mellette még pávagalambok,kacagógerlék,storcik,fácánok,fürjek,papagájok,dísztyúkok.abban igazad van hogy ha egész nyáron kint vannak nem lesz semmi bajuk de ha egy olyan madarat ami a házban nevelkedett és kiraksz a hidegbe az biztos hogy nem éli túl
2011. febr. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 gfero ***** válasza:
Elsődleges szabály, hogy a fűtött helyen, illetőleg huzamosabb ideje szobában tartott madarat nem tanácsos sokkal hidegebb helyre, külső röpdébe helyezni, mivel tollazata nem követte az évszakváltozásokat. A nem megfelelő tollazat miatt hamar áthűlhet madarunk és a helyváltoztatás elhulláshoz vezethet.ez az én véleményem
2011. febr. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
gfero ebben tökéletesen igazad van
2011. febr. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Na. Ezt mondom én is.
2011. febr. 15. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!