Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Miért estek egymásnak a...

Miért estek egymásnak a pintyeim? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Lassan 1 éve van 2 pár zebrapintyem, közös kalitkában vannak, de mindegyik párnak külön odúja van.

Az egyik párnak hosszas próbálkozás után (harmadszorra) sikerült egy fiókát felnevelnie, ő 2 hete jött ki először a fészekből.

Egészen eddig nem volt semmi gond, de pár napja már feltűnően sokat hangoskodtak, állandóan perpatvar volt, röpködtek, izgatottak voltak.

Ma vettem észre, hogy az egyik tojó (amelyiknek fiókája van), annyira kikezdte a másik nőstényt, hogy már nincs a hátán toll. Álladóan hajtja, csipkedi, kergeti, nem engedi oda a kajához, stb.

Pedig szegények most kezdtek el fészket rakni, gondolom költenének.

A hímek nem veszekednek, és azt a szerencsétlent nem bántják, csak a házisárkány keseríti meg az életét.


Nem tudom hogy ennek van-e köze a dologhoz, de a fióka is hím.


Miért csinálják ezt, és mit tegyek?

Tegyem küön őket?

De akkor a párost odústól, mindenestől?


2011. febr. 25. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:

külön kéne tenni öket.

Igen,odústolmindenestől

2011. febr. 25. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Beus35 ***** válasza:

Szerintem tedd külön őket,ne legyen nagyobb baj!

Féltékenység,védelem,változnak!

2011. febr. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Külön tettem őket.

Most vettem észre, hogy még a hímet is kikezdték, egy faroktolla sincs meg.


De megvan a megoldás:

a "vesztes" pár el lesz ajándékozva, megy az unokaöcsinek, csak megvárom míg kiheverik a háborút.


Köszi a válaszokat!!!

2011. febr. 27. 23:41
 4/4 Beus35 ***** válasza:

Úgy látszik nem férnek össze!!

Vigyázz rájuk!!

2011. febr. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!