Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ha elkezd tojni a papagáj már...

Ha elkezd tojni a papagáj már akkor el kell kezdeni a lágy eleség adni neki napi szinten vagy majd csak ha kezdenek a kicsik kikelni?

Figyelt kérdés
2011. febr. 28. 22:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Lágyeleséget a tojásrakási, kotlási és fiókanevelési időszakban naponta kell adni, egyébként hetente vagy kéthetente egyszer is elég.
2011. márc. 1. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mi napi szinten csak akkor adjuk, amikor kikelnek a fiókák, sőt akkor naponta 2-3 alkalommal, a forróságtól függően, hogy ne romolhasson rájuk.

Ha csak ülnek a tojásokon, akkor 2-3 naponta kapnak lágyeleséget.

2011. márc. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amikor még kezdö papagájtartó voltam , akkor nem is tudtam hogy lehet adni nekik ilyeneket, és nem adtam nekik. Nem volt semmi bajuk hogy nem kaptak, szép, egészségesek lettek a kicsik.

De amióta tudom hogy lehet ilyeneket is adni nekik azóta adok nekik reszelt fött tojás sárgájával együtt.


Én hetente 2-3x szoktam adni nekik, ha van kicsijük ha nem. És elvannak.


Ja, és még a reszelt sárgarépát is nagyon nagyon szeretik.

2011. márc. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Felkészíteni úgy kell, hogy odú felrakása előtt egy hónappal fokozatosan emelni kell a lágy eleség adagot hetente!

Úgy, hogy negyedik héten már heti 4-5 alkalommal kapjanak lágy eleséget, mindig annyit amennyit kb 30-60perc alatt megesznek! Lágy eleség keményre főtt tyúktojásból és reszelt, vagy késsel vágott sárgarépából áll! Miután eltelik a 4 hét mehet fel nekik az odú, majd addig kapják a lágy eleséget, még meg nem jelenik az első tojás! Az első tojás után csak magot és vizet kapjanak addig, még ki nem kel az első fióka! Kikelés után napi kétszer(reggel/este) kapjanak lágy eleséget, igény szerint!

2011. márc. 1. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!