Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Melyik papagájra igaz ez?

Melyik papagájra igaz ez?

Figyelt kérdés
Tudom hogy a papagájok nem egy csendben levő állatok,de a papagájok közül mégis melyik a leghalkabban,legelviselhetőbben beszélő,énekelő papagájfaj?
2011. márc. 5. 20:44
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Nimfa papagáj- legalábbis a miénk...Olyan mintha itt sem lenne. xD
2011. márc. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Katalin papagáj. Barátságos szobamadár, nem tesz kárt semmiben, csendes is, csak magában duruzsolgat néha. De papagájból nem fogsz olyat találni, ami meg se mukkan. :-) És ez már kicsit off, de szerintem nagyon szép madarak! Nekem ilyenem van. [link]
2011. márc. 5. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Húú, a nimfát nem a legcsendesebb madarakhoz sorolják... :D Szerintem annál még a hullámos is csendesebb... Bár egyénfüggő persze...
2011. márc. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Hát nem tudom igazából csak a személyes tapasztalatomat osztottam meg. Az én nimfám szinte meg sem szólal :D csendben ül egész nap mégcsak nem is rosszalkodik, csak néha duruzsol. Lehet azért, mert már öregebb, de fiatalabb korában sem volt annyira rossz madár. Pedig sosem volt befenyítve. :D

2011. márc. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
És minden nap ki van engedve? Foglalkoztok vele eleget? Nehogy aztán kiderüljön, hogy depressziós... :D De mondom, lehet egyénfüggő. :-)
2011. márc. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

"És minden nap ki van engedve? Foglalkoztok vele eleget? Nehogy aztán kiderüljön, hogy depressziós... :D De mondom, lehet egyénfüggő. :-)"


Igen. Mindennap kiengedjük. Foglalkozni foglalkoznánk, ha hagyná magát. Akárhányszor játszani akartam vele nem engedte. Tudom is , hogy miért. Mert nagyon megharagudott ránk, mert muszáj volt levágni a szárnyát.:S Azóta nagyon az ellenségének tekint ránk. Sajnos. De amúgy szeretjük. Remélem nem depressziós.

2011. márc. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

Nekem 2 nimfám 1 hullámosom és 1 királypapagájom van. Kevés ember szerint halk madarak(külön-külön) de szerintem még akkor sem hangosak amikor hazajövök és mind a 4 torkaszakadtából üvölteni kezd hogy üdvözöljön és hogy engedjem ki.

Tehát azt hogy neked mi elviselhető és mi nem csak te tudhatod.

2011. márc. 5. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm,lehetőleg valami nagyobb méretű papagájt vennék pl. nemes,király is akkor szóba jöhet...stb.
2011. márc. 5. 21:17
 9/22 anonim ***** válasza:
21:06- Miért vágtátok le a szárnyát? Szerintem állatkínzás. Nem tudom hogy most tud-e repülni de sok betegséget elkaphat ha nem tud pl.aszpergilózis. De ehhez nem csak az kell hogy repüljön hanem az hogy friss(nagy páratartalmú) levegőn repüljön és ne károsítsa semmi a tüdejét.
2011. márc. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Nem tőből vágtuk le. Az elején annyi volt a baj, hogy állandóan repkedett és sose tudtuk elkapni.

És megkérdeztünk valakit, azt mondták, hogy a végéből valamennyit lelehet vágni. Egyébként csak a végéből vágtunk le, én nem voltam benne mert kicsi voltam szóval nem volt beleszólásom nem tudtam, hogy emiatt megsértődhet:D. De egyébként mindig újranőtt a toll a szárnya végén.

2011. márc. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!