Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van itt olyan aki egyedül...

Van itt olyan aki egyedül tartja a törpepapagáját?

Figyelt kérdés
Én is szeretnék venni, de csak egyet, tudom hogy társas lények, de én szeretném megszelídíteni mint az előző madaram
2011. márc. 8. 14:03
 1/5 gfero ***** válasza:
100%
a törpepapagáj nagyon párfüggő nem ajánlatos egyedül tartani ez kínzás számára,inkább vegyél akkor egy nimfapapagájt.
2011. márc. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem van 2 törpepapagájom, amit párként vettem. Idő közben kiderült hogy mind a 2 tojó. 1 év elteltével állandó lett a balhé köztük. Olyan mértékű, hogy sérülés is lett belőle. Az egyik csőre átlyukadt. Ekkor nem volt más választásom, mint külön rakni őket. Mivel minden nap reptetni is kell ezért külön szobába is kerültek. Azóta mind a kettő nagyon sokat változott. Nagyon nyugodtak, jókedvűek. Pár hónap különlét után megpróbáltuk egyik nap hogy a 2 kalitkát egymás mellé raktuk, mit szólnak egymáshoz. A nagyobb sérülést szenvedett törpe elbújt, és elő se merészkedett addig amíg a másik a szobában volt.

Tehát szerintem nyugodtan lehet egyedül tartani, csak akkor vedd figyelembe hogy te leszel idővel a társa. Minden nap foglalkozz vele kellő mennyiséget. Tedd abba a szobába ahol a legtöbb időt töltöd.

2011. márc. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nekem az előző madarammal is így volt, addig voltunk csak külön amíg suliba voltam.
2011. márc. 8. 15:47
 4/5 A kérdező kommentje:
És hozzá teszem mindennap az volt az első dolgom h kiengedtem a madaram és csak akkor ment vissza amikor ő akart
2011. márc. 8. 15:49
 5/5 poisonlady válasza:

Enyém is egyedüli kb 2 éves koráig lehetett volna párja, addig fogadja el.

De pár nélkül is megvan, én egy hónaposan kaptam, de amikor hozzánk jött, el lett engedve a lakásban, hogy körbenézzen, később rátalált a kalitjára,utána már magától jön majd oda ismerkedni, nekem még rá kellett szoktatnom a magvakra, még tápja volt, tehát kézből etettem.

Elvárja, hogy kiengedd röpködni és nem hanyagolhatod el.

Már idős a drágám , de olyan mint fiatalon.

2011. márc. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!