Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Lenne esély a megszelidítésükre?

Lenne esély a megszelidítésükre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kapnánk ajándékba 1 pár nimfát. Ivarérettek, már tojnának is. Az ajándékozónál nőtt fel mind a 2 és rajtuk kívűl még van 5 pár nimfájuk. Attól félek hogy a valamivel több mint 1 éves nimfa pár már nem válna szelíddé, akármennyit foglalkoznék velük. A tulajdonosuknál csak enni inni kapnak, de nem nagyon szelidítik vagy ilyesmi.


Szerintetek elfogadjam őket? Én nekem elég lenne egy is és azzal legyek nagyon szoros kapcsolatban... Képesek lennének kezessé válni?


2011. márc. 12. 18:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Türelemmel hamar megszelidülnének,max 1 honap.

Mindenképpen egy párt hozz el,egyedül el is pusztulhat,ha már igy összeszoktak és amugyis jobb nekik ketten

2011. márc. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azt remélem tudod hogy 1 pár nimfának 100cm hosszú 60cm széles és 80cm magas kalitka kell. És azt is remélem hogy az alap papagájtartási dolgokat és olyanokat hogy mit és meddig kell adni a tojónak ha tojik,stb. tudod.

Sok türelemmel és foglalkozással szerintem meg lehet őket szelídíteni.

2011. márc. 12. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Valamivel kisebb a kalitka, de nem sokkal. Kijöhetnének sokat, szóval szerintem elférnének.


Még soha nem tojnak nálam papagájok, így ilyen téren nincs tapasztalatom, de biztosan utána járok, illetve a tulajdonosuk is biztos szolgál majd tanácsokkal. És itt is örülnék néhány tanácsnak :)

2011. márc. 13. 18:25
 4/7 anonim ***** válasza:

Mit akarsz tudni?

Azt hogy ha majd te akarod hogy tojjanak akkor mit kell tenni,adni vagy azt hogy ha véletlenül tojna a tojó mi a teendő?

2011. márc. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azt tudom, ha nincs bent odú akkor elméletileg nem tojik a tojó. Szóval rajtam múlik, hogy lesznek vagy nem... ha úgy döntök hogy szeretnék kis nimfákat, akkor azt is tudom, hogy a tojót kell lágyeleséggel etetni. Tojásfehérje, csíráztatott magok. Ennyit tudok... lényegében arról kéne több infó, hogyan készíthetem fel a párt a költésre, hogy az sikeres legyen.
2011. márc. 14. 10:01
 6/7 anonim ***** válasza:

Először is tojhat attól, hogy nincs fent odu, csak a földre fog tojni, és nem lesz sikeres a költés. A másik, lágyeleség egész főtt tojás, háztartási kekszpor, vagy reszelt alma vagy reszelt répa mellékeverve. Hja és várj az odu felrakásával amíg megszoknak téged is és a helyüket is, különben nem lesz siekres a költés, csak feleslegesen veszi igénybe a tojó szervezetét.

Azzal is számolj, hogy ha kikelnek a kicsik, azok pár héten belül kirepülnek, ami azt jelenti,hogy olyan méretűek mint a szülők, ergo sokkal nagyobb helyre lesz szükségük.

Amúgy igen, ha sokat foglalkozol velük, megszelídülnek. Vesd be a kedvenc csemegéjüket, fürtösköles, tyúkhúr, halkan beszélj hozzájuk, csend legyen körülöttük olyankor, hogy csak rád figyeljenek. Első 2 hétbe ne engedd ki őket, és utána próbáld meg szépen óvatosan kézből etetni őket, ha már engedik, mehetsz egy lépéssel tovább, hogy ráüljön a kezedre. Ha elnyered a bizalmukat, sokra mehetsz ilyen téren.


Sok sikert kívánok neked!

2011. márc. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Felkészíteni úgy kell hogy odú felrakása előtt egy hónappal fokozatosan emelni kell a lágy eleség adagot hetente! Úgy hogy negyedik héten már heti 4-5 alkalommal kapjanak lágy eleséget mindig annyit amennyit kb 30-60perc alatt megesznek! Lágy eleség keményre főtt tyúktojásból és reszelt vagy késsel vágott sárgarépából áll! Miután eltelik a 4 hét mehet fel nekik az odú majd addig kapják a lágy eleséget még meg nem jelenik az első tojás! Az első tojás után csak magot és vizet kapjanak addig még ki nem kel az első fióka! Kikelés után napi kétszer(reggel/este) kapjanak lágy eleséget igény szerint!
2011. márc. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!