Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Reszket a hullámos papagájom....

TasTóbiás kérdése:

Reszket a hullámos papagájom. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

1 hete és 3 napja vagyunk papagáj tulajdonosok. Egy meleg üzletből hoztuk őket. Első két nap mindketten reszkettek, majd a nőstény rendbejött, vagy megszokta az itthoni levegőt. A hím az nem. Ha megáll 1 helyben, a két kiss szárnya csak ugy remeg. Reszket. Sajnálom szegénykét. Már voltak itthon röptetve is, és a hím 5 perc után kipurcant.

Más jelek: mintha nehezen szuszogna. Minden szuszogásnál fél centit mozog a farka is.

DE: soookat eszik, legalább 2x annyit mint a nőstény. Aktiv is eléggé. Eteti a nőstényt. Vitatkoznak néha, bogarásszák egymást. stb. tehát aktiv.

3 órája a melegítő mellét tettem a kalitkát. Panellban nem olyan nagy meleget csinál de csak melegebb. Azóta ritkán reszket.


Mondjátok, tapasztaltabbak: lehet csak lassan szokik meg? vagy beteg.


2011. márc. 12. 22:01
 1/6 Beus35 ***** válasza:

Nekem fiú papagájom van,karácsonyra vettünk neki egy kislányt!

A kislány szétrakta egy kicsit a szárnyát és pihegett!

Valószínűleg félt az új helytől!

Kb.1 hét után már nem csinálta!


Amúgy a 18-20fok jó nekik!

Bár nálunk panelba azért melegebb van!

És nekünk mindig is panelba volt papagáj!


Nem trüszköl??

Nem-e fázott meg!!

2011. márc. 13. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

bár tudnám hogy mikor prüszköl... nem tudom mi a természetes és mi nem az náluk.

Ma reggel óta is ettek egy csomót.

De mind a kettő kicsit széttárja a szárnyát.

Reggel óta 4 saláta levelet is megettek. Úgyhogy étvágyuk az csekkolva.

De Most nézem, hogy a nőstény is reszket egy picit, pedig nincs hideg.

Holnap keresek du. egy állatorvost. Ez nem mehet így tovább.


Apropó, ti milyen vizet adtok nekik? Simán ezt a klóros finom városi vizet? Vagy palackos félét.

Megfázva meg maxx a hazúton lehettek. Míg az üzletből a feleségem behozta a kocsiba:D

2011. márc. 13. 12:07
 3/6 anonim ***** válasza:
Ne adj nekik ilyen sok salátát mert hasmenést okoz! Elég 1-2 hetente egyszer. És nehogy boltban kaphatót adj mert azt permetezik ezért nagyon mérgező nekik még mosás után is. Csak olyat adj nekik amit biztos hogy nem ér semmilyen permetezés.
2011. márc. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja és én csapvizet adok nekik mindig. Szerintem nincs semmi bajuk csak még félnek egy kicsit mert a én hullámosom is szokott remegni néha pedig már 3,5 éve nálam van. Főleg akkor csinálja amikor hirtelen átviszem egy másik szobába,közel teszem valamilyen tárgyhoz vagy valamilyen hangtól megijed.
2011. márc. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Beus35 ***** válasza:

Mint már írtam,talán új a hely!

Ha egy lábon alszanak,akkor nem hiszem,hogy gond lenne!

Amúgy meg Te látod,ha gondolod,akkor inkább állatorvos nézzen rá!Én is így tennék!

2011. márc. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Nekem is hasonló problémám lenne, van egy hím papagájom, és nem is remeg, hanem inkább dülöngél, de csak egy nagyon picit, ha jobban és közelebbről megnézzük, csak akkor látható. Lehet, hogy én is elviszem az orvoshoz, de szerintem nekem 2 lábon alszik, bár nem látom, de szerintem igen, miért baj az?
2011. dec. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!