Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Van egy hullámos papagájom és...

Van egy hullámos papagájom és olvastam hogy néha ki kéne engedni a ketrecből? De nem merem mert fogalmam sincs hogy fogom vissza vinni a ketrecbe? Ez azért is okoz problémát mert soha sem volt olyan hogy rárepült volna a kezemre? Köszi?

Figyelt kérdés
2-en voltak, sajnos a hím meghalt tegnap és erről a NŐSTÉNYről van szó?
2011. márc. 14. 19:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Mindenképp ki kell engedni mozogni.

Megél persze csórikám folyton kalitkában,de nem érzi jól magát.

Azon ne csodálkozz,hogy nem megy vissza a börtönébe,ha egyszer kiszabadul.

Úgy szoktam az ilyen madárral,hogy gondos ajtó-ablakellenőrzés után lehetőleg olyankor engedem ki,mikor egyedül lehet a szobában.

Megfogni nem bonyolult:lesötétítesz,leoltod a villanyt,rávilágítasz elemlámpával és kesztyűben(vigyázz,nagyot tud csípni!)óvatosan megfogod.

Nekem hosszú évekig sok madaramnál bevált ez a módszer.

2011. márc. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi, meg fogom próbálni!
2011. márc. 14. 20:14
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk volt már néhány papagájunk, most jelenleg csak egy kiscsaj van. Igénylik a mozgást, és ne félj, előbb utóbb ha kifárad visszafog menni, legalábbis enni mindenképp:) Ha pedig ügyes vagy, akkor nem kell a lekapcsolós módszer, csak gyorsabbnak kell lenni nála. Mondjuk nálunk hálisten a legtöbb olyan szelíd volt, hogy rászállt a kezünkre, és betudtuk rakni.
2011. márc. 14. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem néha hanem mindennap ki kell engedni 2-3 órára és szerintem ha eddig volt párja akkor most is vegyél mellé egy hímet. Ha kinyitod az ajtaját majd magától kimerészkedik ha akar. Ne gondolj a legrosszabbra. Honnan tudod hogy nem megy majd 10 perc után magától vissza a biztonságot nyújtó lakásába. De ha nem akkor is 2-3 óra után már biztos hogy éhes lesz tehát lehet hogy annyi is elég lesz majd hogy megmutatod neki az etetőjét és úgy hogy lássa berakod a kalitkájába vagy mellérakod a kalitkáját ha nem pl.a szekrény tetején van a madár. A megfogást csak végső esetben alkalmazd.

Mielőtt kiengeded mindig ellenőrizd hogy az ablakok,ajtók csukva vannak-e, a függönyök be vannak-e húzva, a tükrök le vannak-e takarva(ha nem tudod letakarni akkor az is jó ha papírdarabokat teszel rá így tudja majd hogy van ott valami és nem megy neki). És ne hagyj elöl semmi olyan dolgot amitől megsérülhet,baja eshet pl.:váza, 1 pohár víz, valami forró dolog, emberi étel, fém dolgok, kicsi/apró dolgok, és a festett dolgokról se hagyd hogy lerágja a festéket. Tehát mindig tartsd szemmel.

2011. márc. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, de sajnos csak holnap tudom kiengedni, ma nem vagyok itthon. Remélem ez nem fog problémát okozni a madár egészségével kapcsolatban.
2011. márc. 15. 10:36
 6/8 Beus35 ***** válasza:
Engedd ki,visszatalál a helyére,csak türelem kell hozzá!
2011. márc. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Biztos,hogy a madár egészégének csak használ.
2011. márc. 15. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Barátom madaránál ugyan ez a baj h vad nagyon..:S

De én megfogtam nem csípet csak megijedt.


Barátom meg attól fél h ettől bevadult a madár..de szerintem ettől még nem vadulhat be

2011. márc. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!