Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A hullámos papagájok miért...

A hullámos papagájok miért csipognak és miért "bolondulnak meg" ha szól a zene?

Figyelt kérdés
Tetszik nekik a zene? :)
2011. márc. 23. 15:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem nem bolondulnak meg,csak "táncolnak" :)
2011. márc. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Én is nagyon szeretem a zenéket, így elég gyakran hallgatok is zenéket. Akkor szerintem jót teszek ezzel nekik is, mert jó lesz nekik is a kedvük, ugye?
2011. márc. 23. 16:00
 3/16 anonim ***** válasza:
Olvastam az egyik tenyésztő oldalán valami olyasmit, hogy szerinte azzal, hogy zajosak vagyunk (zenét hallgatunk stb) a papagájok úgy érzik, hogy most nekik is joguk van hangoskodni és beszállni a ricsajba. Nem tudom mennyire igaz, de ha nagyobb vircsaft van, nálunk is rákezdenek a nimfák, mintha ők is be akarnának szállni az alapzajba :D
2011. márc. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Attól hogy csipognak vagy ide-oda ugrálnak ha szól a zene még nem biztos hogy tetszik nekik. Lehet hogy azért csinálják mert nem tetszik nekik vagy zavarja a fülüket és így akarják ezt jelezni.
2011. márc. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

De szerintem tetszik nekik, mert amikor szól a zene, jobb a kedvük, olyankor egymással is kedvesebbek és elkezdenek mindenféléket csinálni együtt!

Azt viszont nem tudom, amikor egy helyben csapkodnak a szárnyaikkal az mit jelent...olyankor "bolondulnak meg csak igazán", szerintem akkor már besokkallnak jó értelemben a zenétől, vagy éppen a hangoktól, hogy ez már nagyon durva...vagy nem tudom. :)

2011. márc. 24. 10:12
 6/16 anonim ***** válasza:
Ha az ülőrúdon repkednek akkor ki akarnak jönni repülni mert elzsibbadt a szárnyuk. Ki szoktad őket engedni? Mert ha nem egy akkora kalitkában/röpdében vannak amiben kényelmesen tudnak repülni akkor ki kell őket mindennap engedni legalább 2 órára.
2011. márc. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Épp most vettem nekik egy nagy kalitkát. 2 papagájnak. Ferplast kalitka: 60X35X65 cm

3 ülőrúd van benne, hinta fürdőkád és rengeteg játék...stb.

Hát itt már repkedni is tudnak. :)

Ha sikerül Csőrit is megszelíditenem, akkor fogom őket majd kiengedni is.

2011. márc. 25. 09:30
 8/16 Beus35 ***** válasza:

Nálunk,amikor a tv-t bekapcsolom,akkor csicsegnek!!

És mindig ki vannak engedve,szinte egésznap!!

Imádják a tv-t,ha a zene nem tetszik nekik,akkor nagyon hangosan csipognak,veszekednek!

2011. márc. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Beus, neked van párod? Ha igen, ő hogy bírja a papagájok hangoskodását?? Mert az enyém, már teljesen ki van készülve miattuk. :(( Én pedig imádom, ha csipognak.
2011. márc. 25. 15:09
 10/16 anonim ***** válasza:
Nekem 4 papagájom van (1 hullámos,2 nimfa, 1 király). És még az se zavar amikor mind a 4 egyszerre kezd el üvölteni pedig a királynak olyan hangos és éles hangja van mint a másik háromnak együtt.
2011. márc. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!