Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagáj viselkedése...

Hullámos papagáj viselkedése függ a színétől?!

Figyelt kérdés
A minap olvastam ezen az oldalon, egy hullámos papagájnál való kérdésnél(különben valami olyasmi volt a kérdés, hogy vennék papagájt és, hogy tegyek-e tükröt meg ez, meg az stb.)szóval XY irta, hogy nem éredmes kékes-fehéret vásárolni, mert azok vadabbak és a zöldes-sárgák joban kézhez szoknak, szelidebbek stb. Na most, én is gondoltam, hogy ez hülyeség, meg láttam számtalan helyen videókat, ahol kék papagáj nagyon szelid, de azért mégis picit bizonytalan vagyok, hogy van ennek valami jelentősége.. egyébként bocs a buta kérdésért, csak hát bizonytalan vagyok:D Előre is kösz a válaszért;)
2011. márc. 24. 19:16
 1/9 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem ez igaz.Nekem olyan 3-4 éve volt hullámos papagájom,és pont kék-fehér meg sárga-zöld.

A kék-fehér papagájom sokkal vadabb volt,amikor raktam be neki a kajcsiit,mindig kirepült és egy fél óra volt köbö.

mire vissza tudtam rakni...Bár lehet h csak az én papagájom volt ilyen hiperszuper idijóta xD

2011. márc. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
értem, hát végülis ha jól meggondolom, nekem is volt kék és zöld papagájom régebb és tényleg a kékes vadabb volt jelentősen.. szóval van benne valami.. kösz a választ:)
2011. márc. 24. 20:10
 3/9 anonim ***** válasza:

19:44- Nem azért szökött ki mindig mert repülni akart de soha nem engedtétek ki?


Kérdező- Nekem régebben volt egy pár hullámosom(zöld-fehér). A fehér(tojó) nagyon vad volt és ha félt csípni akart. A zöld(hím) ha félt inkább elmenekült ezért őt próbáltam megszelídíteni. Annyira lett szelíd hogy ráült az ujjra és elviselte ha megsimiztem a hasát.

Most van egy kék hullámosom(tojó, 3,5 éve van nálam). Nagyon nehezen ment a szelídítése de ma már teljesen szelíd. Lehet simogatni de mivel a párjának tekint ezért nem mindig engedi hogy simogassam de általában csak hápog párat ha odanyúlok hozzá és megengedi. Meg tudom fogni, a hátára tudom fektetni, megül a vállamon. Tehát sokkal szelídebb lett mint a zöld.

2011. márc. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2-3-szor kiengedtük,de többször nem,mert baj van az agyávaal:DD
2011. márc. 24. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A viselkedésnek semmi köze a madár színéhez. A nevelés, a foglalkozás annál inkább.

A tükröt én sem javaslom, még ha egyedül van, akkor sem.

2011. márc. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát lehet, hogy függ. Ha én most abból indulok ki, hogy jelenleg nekem van egy kék-fehér hullámosom, ő kis agresszív, de nem fél tőlem, inkább mindig megcsipked, a zöld-sárga pedig félős, még nem szelíd egyáltalán...
2011. márc. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Jah, értem.. igazából a kérdésem egyfajta közvélemény kutatásnak tekinthető, mert csak kiváncsi voltam, hogy még hányan vannak igy.. különben tényleg logikus, hogy nem függ tőle, mert valakinek megtetszik egy szin, hazaviszi a papagájt és már csak rajta múlik, hogy neveli DE én ugy tudom, az eredeti vadban élő a zöld szinű szóval lehet köze van annak hozzá, hogy a különböző szinüek, úgymond másabbak, vadabbak, más ösztönűek, "lelküek"na de ezen veszekedhetünk, szerintem már a véletlenen múlik, hogy különböző szinüek hogyan viselkednek ÉS természetesen a nevelési folyamattól. A kérdést nem kell zártnak tekinteni, még jöhetnek természetesen vélemények:)
2011. márc. 25. 17:11
 8/9 anonim ***** válasza:

A színe nem függ a viselkedéséhez.

Nekünk volt egy kék és az nagyon szelíd volt.

És legfejebb a szine abban segíti(mert én azt olvastam) hogy minél színesebb a papagáj annál jobban védi magát a betegségegtől.(Én azt olvastam róluk.)

2011. márc. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én biológiával foglalkozom és eddig ostobaságnak tartottam ezt, és most is állítom, hogy a neveléstől/környezettől függ a madár viselkedése, de nálunk is az volt, hogy a kék madarunk vad volt, míg a zöld beszélni is megtanult. Mindkettővel egyszerre foglalkoztam, semmiben nem volt különbség. (egyébként anyum gyerekkori madaraira is jellemző volt ezt)
2013. júl. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!