Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagáj vagy Nimfapap...

Hullámos papagáj vagy Nimfapapagáj?

Figyelt kérdés
Még iskolás vagyok ezért otthon kellene tanulnom.Szeretnék valamilyen papagájt. A Hullámos és a Nimfát néztem. Ezek közül melyik a halkabb? Ezen belűl melyik nemű? Párban vagy egyedűl lesz csendesebb?
2011. márc. 27. 18:21
1 2
 1/12 anonim válasza:
Hát én a Nimfát ajánlom mind2 van de a nimfa "kedvesebb".
2011. márc. 27. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem zajosabb mint a hullámos?
2011. márc. 27. 18:31
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A nimfa sokkal zajosabb, a hullámos meg nem olyan hangos és jobb kezdő papagájtartónak, és párban vegyél!!! úgy kicsit többet csipognak de magában nem szabad tartani, mert ha unatkozik kiszaggatja a tollát és belehal ha nincs neki.
2011. márc. 27. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
mindkettő nagyon hangos... én belefáradtam, és elajándékoztam másnak...
2011. márc. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
74%

Ha az első madarad lesz akkor én a hullámost javaslom neked.

2 hullámosnak minimum egy 75x40x50cm-es kalitka kell. 1 hullámosnak 50x30x40cm-es kell. Kell nekik csőrkoptató hogy kalciumhoz tudjanak jutni. Ülőrúdnak nem permetezett gyümölcsfaágak vagy fűzfaágak jók de mindegyik legalább olyan vastag legyen hogy csak félig tudják átfogni de azért legyen vastagabb-vékonyabb ág is. Olyan etetőt,itatót vegyetek amiket a kalitka rácsára kell akasztani (mindegyiket naponta ki kell mosni). A kalitka aljába madárhomokot tegyél mert így könnyebb kitakarítani és enni is tudnak belőle(kell az emésztésükhöz). Hetente takarítsd ki őket és havonta moss le mindent a kalitkában/kalitkán. Játéknak ne tükröt,csengőt,műpapagájt vegyél nekik hanem hintát, létrát,stb. Az első 1 héten még ne de utána engedd ki őket minden nap repülni ha ketten lesznek elég 1-2 órára de ha egyedül lesz akkor naponta 3-4 órára. Az ablakok,ajtók csukva, a függönyök behúzva, a tükrök letakarva legyenek ilyenkor és mindig figyelje őket valaki. Ne engedjétek hogy fémet,festéket,emberi ételt egyenek/rágcsáljanak. Körülöttük ne használjatok sprayt, parfümöt, illatosítót és dohányfüst se érje őket. Huzat, közvetlenül napfény árnyék nélkül se érje őket.

Ha lenne még kérdésed nyugodtan írj nekem egy e-mailt és szívesen segítek.

2011. márc. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
Hullámos, inkább, mint nimfa! A nimfák imádnak "énekelni" hogy úgy mondjam, és ez szép és jó, főleg ha nem hallasz tőlük semmit. Ja, és hajlamos a drága hajnali hétkor kelteni minden nap. A hullámosunk mindig csöndben van, csak akkor háborodik fel, ha pl. meglököd véletlenül a ketrecét.
2011. márc. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ha nem párban tartom,akkor tojó vagy a hím a zajosabb?
2011. márc. 27. 19:29
 8/12 gfero ***** válasza:
83%
a hímek zajosabak
2011. márc. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
61%
A hangosság nem a nemüktől függ hanem a madaraktól. Tehát lehet hogy valakinek van egy csendes tojója de az enyém pl. kifejezetten sokat csipog.
2011. márc. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nekem volt mind a kettő. Elöször amikor a gyerek kicsi volt akkor vettük párban. Hát volt is csicsergés madárhang rendesen. Aztán megöregedtek és sajnos elpusztultak. Majd a nejem vett egy nimfa papagájt mert már annyira hiányzott egy kis csiripelés.Na az aztán "fújta" rendesen.Azt meg kitettük az erkélyre és valahogy kiszabadult és elrepült.Azt nagyon sajnáltuk, olyan kis okoska volt. Kezünkre a vállunkra repült, nem félt semmitől. Mivel kutyát nem akartunk tartani és a szomszédokkal sem akartunk ez miatt haragot ismét madár lesre mentünk. A gyerek is felnőtt és meglepett minket két kis pinttyel. Ezek már nem olyan hangossak, de igen érdekes a hangjuk. Szóval én inkább ezt ajánlanám nem olyan idegesitőek.Bár egy kicsit kényeskedőbbek. Jobban oda kell figyelni a tartásukra.
2011. márc. 28. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!