Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Lehet csibét lakásban tartani?

Lehet csibét lakásban tartani?

Figyelt kérdés

szeretnék csibét húsvétra 1-2 -re gondoltam

mekkora hely kell nekik ,hogyan hell egyáltalán tartani.....???


2011. márc. 28. 17:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Te most komolyan tyúkokat akarsz panelba?:DDDD
2011. márc. 28. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Nem. Ezek nem kis szobakedvencek, és nem sokáig marad pici csibe...
2011. márc. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Mindenki ilyen könnyen veszi a csibe tartást?

Macerás egy dolog. Vidéki paraszt lyány vagyok, ha nincs anyjuk a jószágoknak estére egy jó meleg, lehetőleg szalmával bélelt doboz kell nekik, amit le takarsz egy meleg pléd szerűséggel. Nagyon könnyen megfáznak és a kis csibék rengeteget alszanak.

Kb így néz ki egy napjuk:

Reggel (korán) lerakod őket egy jó erősen bélelt padlóra, ami felfogja majd az ürüléket, adsz nekik vizet és főtt tojásos csirke tápot, vagy darált kukoricát, mindkettőt keverni kell vízzel. Esznek, majd felrakod őket egy fent említett meleg helyre. Pár óra múlva megint lerakod, megeteted, majd vissza. Ennyi az életük kis csibeként.

Ha nagyobbak lesznek, kell majd nekik egy kis zöld is, saláta, újhagyma szára, fű félék stb.

Nem háziállatnak valók, ők háztáji jószágok. Nekünk sincsen már, pedig nekünk kotlóssal volt (ami melegen tartotta és gondoskodott róluk), de még így is nagyon macerás volt. És nagyon büdösek.

Nagyon gyorsan megnő, akkor mit csinálsz majd vele?

Ajánlom a nyuszikat húsvétra.

2011. márc. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
van egy nyaralónk és ott lenne nyáron a kertben, téen meg a teraszon egy jó kis kuckóban....
2011. márc. 29. 15:48
 15/17 A kérdező kommentje:
imádom a csirkéket!!!!
2011. márc. 29. 15:49
 16/17 anonim ***** válasza:

egy csibe nem csibe.

A csibe 10-20 darabnál kezdődik.

Tudod biztosítani nekik az állandó 30-32 fokos hőmérsékletet?


A kérdésedre a válaszom: neked nem, nekem igen.

Pár éve korán keltettem és kint még hideg volt..

Néhány hétig bent laktak a szobámban, de azóta már csináltam egy csibenevelőt a kertbe és többet nem kell a lakásba vinni...

2011. márc. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Úgy látom te már eldöntötted. De sajnálom őket, mert attól, hogy te imádod (én is imádom) nem fogod tudni tartani őket. Nem kis kedvencek. Nem jó nekik télre egy teraszi kuckó.

Miért nem tartasz valami szép, szelíd papagájt?

2011. márc. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!