Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagájból melyik...

Hullámos papagájból melyik nemű a szelídebb és melyik a csendesebb?

Figyelt kérdés
2011. márc. 31. 20:21
 1/8 anonim ***** válasza:
A hím.
2011. márc. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Igen, és nekünk akármennyi papagájunk volt, mindig a hímek utánozták a hangokat:):)
2011. márc. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha fiatalon kerül hozzád meg lehet szelíditeni mind két neműt. Csipogni a hímek csipognak többet, meg élesebben. Legalábbis tapasztaltam, és hallottam.
2011. márc. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát nem mondanám én csendesebbnek egyiket se a másiknál. A szelídség meg attól függ, hogy mennyit foglalkozol vele.

De egy jó tanács, ne vegyél olyan helyről, ahol nagytestű madarakkal van együtt és a szűk hely, vagy kitudja miért marakodnak. Mert egy ilyen hullámost lehet soha nem fogsz tudni megszelídíteni. Ugyanis ami nála nagyobb (pl. a kezed) az mind ellenség, és támadni kell, évek múltával is. Tapasztalatból mondom.

2011. márc. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ja, és persze fiatal legyen.

Utolsó voltam.

2011. márc. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A hangosságuk nem függ a nemüktől. Előttem többen is írták hogy a hímek hangosabbak,többet csipognak de az én tojóm is hangos,sokat csipog.

A szelídség se függ a nemtől.Az mostani tojóm nagyon szelíd(még megfogni is lehet). Az előző hím madaram csak ujjra állt de megsimizni nem lehetett.

2011. márc. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Általában a hímek a szelidebbek, de a tojók a csendesebbek.
2011. ápr. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
FOLYAMATOSAN pofáznak.De ez még nem olyan nagy baj.Képesesek hosszú időn keresztül visítani,sikítani örömükben is,vagy mert egyszerűen így beszélgetnek. A fiú gázabb,a lány meg sunyi.Azért én imádom őket! :)Ébredés után a leggázabbak,vagyis KORÁN!
2011. ápr. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!