Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Ettől kevésbé lesz emberközpontú?

Ettől kevésbé lesz emberközpontú?

Figyelt kérdés
Ha egy kézzel nevelt madár kapcsolatba kerül több nem kézzel nevelt madárral(vagy fajtársával) úgy hogy látják egymást,érintkeznek egymással kalitkán keresztül de egy légtérben soha sincsenek akkor a kézzel nevelt ugyanúgy csak az emberekkel foglalkozik vagy inkább a többi madár társaságát fogja keresni?
2011. ápr. 3. 19:54
 1/3 anonim ***** válasza:
én kipróbáltam, és inkább a többi papagájra figyelt... biztos jobban érzi magát velük.
2011. ápr. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem úgy volt, hogy egy hullámos papagáj volt amit már egész jól kézhez szoktattam, aztán kapott egy társat később, és utána már le se tojt engem, csak a társával csipogott egész nap, meg együtt repkedtek a lakásban, mikor kiengedtem őket. Csak volt olyan bénán repültek, hogy egyik egyszer ki akart repülni az ajtón, elnézte a célt és nekicsapódott a falnak, aztán beesett a szekrény mögé. De aztán kisétált. Mindegy, hát szóval nekem ez a szoktatás nem ment jól.


De pl állatkereskedésben meg láttam olyat, hogy két papagáj volt, és az egyik az az eladó vállán csücsült mindig, aztán néha odarakta a másik mellé, és később meg visszarepült a vállára. Nem tudom ezt hogy tudta így nevelni. Azt láttam, hogy sokszor megsimogatta és a papagáj élvezte a simit.

2011. ápr. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Én 3 évig csak 1 hullámost tartottam. 3 év után(tavaly augusztusban) hozzám került még 3 madár(2 kézzel nevelt). És azt vettem észre hogy az újabb madarak jobban kötődnek hozzám mint a hullámosom. Folyton a többi madárhoz akar menni(főleg az egyik nimfához) de ők mindig elmenekülnek előle(általában hozzám).
2011. ápr. 9. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!