Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Honnan tudta a postagalamb...

Honnan tudta a postagalamb hogy hova kell vinni a levelet? és hogy talált oda?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 3. 21:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

én úgy tudom, hogy visszatalált az otthonához... tehát, ha van egy galambod A pontban, és valaki elviszi B pontba, akkor vissza fog találni hozzád a levéllel.

de javítsatok ki, ha tévedek, de én így hallottam

2011. ápr. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
de ha az otthonából egy idegen hyelyre kell mennie!
2011. ápr. 3. 21:56
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A galambposta csak hazafelé működik.
2011. ápr. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 gfero ***** válasza:
100%
a versenypostákat elküldik több 100 kilométert és onnan minél hamarabb haza kell hogy jöjjön amit egy versenyórával mérnek.de te nem tudod elküldeni sehova csak hazajön de ez is csak abban az esetben ha nálad született mert ellenkező esetben még évek múlva is visszarepül a volt gazdájához.
2011. ápr. 4. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Platypus ***** válasza:
100%

A levélre ráírják a nevet, címet, irányítószámot, a galambnak meg adnak egy térképet és odatalál.


Egyébként a többiek már megmondták, a galamb csak hazafelé működik. Amikor ez volt a divat, akkor mindenki tartott galambot, és adtak állatokat azoknak, akikkel kapcsolatot akartak tartani. Amikor valaki levelet akart küldeni, azt a galambot vette elő, amit a címzett adott neki. A galamb meg hazament a levéllel.

2011. ápr. 4. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szóval van még mit olvasnod kispajtás! A galamb még nem tudja kezelni a GPS-t, ámbár kitudja, a zemberek hülyülnek, az álatok pedig okosodnak!
2011. ápr. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Manapság, amikor haza érek a nővéremtől mondjuk 200 km, akkor felhívom, hogy "szia! szerencsésen haza érkeztem.

Pár száz éve ezt úgy csinálták, hogy vittek magukkal egy galambot és amikor célba értek a galambot haza engedték, esetleg egy, a szárnya alá kötött cédulkával.

Azt máig sem tudom, hogy Szilágyi Erzsébet hogy a bánatba tudta elküldeni szerelmes könnyeivel a levelet Fiának.

2011. ápr. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 gfero ***** válasza:
úgy hogy volt egy pár postagalambja ami a fiáé volt és amikor azt kiengedte az hazarepült és vitte a levelet. .
2011. ápr. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
de minek akarnák hazaküldeni?minek postagalamb ha nem viszi a levelet sehova?csak hazamegy?
2011. ápr. 12. 14:41
 10/11 gfero ***** válasza:
pl..te elutazol valahová és amikor megérkezel abba az országba ahol nincs térerő hogy tudod jelezni hogy megérkeztél ?úgy hogy viszel magaddal egy postagalambbot és hazaküldsz vele egy levelet hogy jól vagy.vagy jön hozzád látogatóba valaki és amikor hazamegy adsz neki egy postagalambbot hogy jelezze amikor hazaér így meg van spórolva a tel.költség.vagy vannak olyan szegény országok ahol még nincs tel.igy cserélnek egymással galambokat és így folyamatosan tudnak egymással levelezni és még bélyeg se kell.de ez egy nagy sport is hogy kinek a galambja ér hamarabb haza.van olyan győztes versenyposta ami milliókat ér
2011. ápr. 12. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!