Kezdőoldal » Állatok » Madarak » A hullámos papagájt nappal ki...

A hullámos papagájt nappal ki lehet engedni?

Figyelt kérdés
Hullámos papagájomat, már egy hónapja minden este kiengedem a kalitkájából. Mikortól lehet úgy kiengedni, hogy nappal van, tehát nincs behúzva a függöny?
2011. ápr. 4. 10:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
tanácsot nem tudok sajnos adni, én is ki szeretném engedni őket, még este sem engedtem ki eddig, mert félek, hogy nem szállnak vissza
2011. ápr. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
(előző) mármint a ketrecbe. tieid hogy mennek vissza?
2011. ápr. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
nincs egy sima, "átlátszó" függöny? mert azt azért látják, nem kell feltétlenül sötétítő függönyt behúzni. nekem egész nap kint vannak, ha itthon vagyok, egy sima csipkefüggyöny van, és nincs semmi probléma. csak ne hagyd nyitva az ablakot
2011. ápr. 4. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
az enyémek amúgy simán visszamennek. van a kalitka tetején egy ág, mindig azon üldögélnek. első 2 alkalommal, ha azt akartam, hogy visszamenjenek, megfogtam az ágat és odatartottam az ajdóhoz, vagy azzal együtt bedugtam őket a kalitkába. 1-2 alkalom után megtanulták, és maguktól is visszamennek, ha éhesek vagy csak épp olyan kedvük van. könnyen megtanulják
2011. ápr. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

és szeretnek repkedni a szobában?

(lehet mindjárt kipróbálom, hogy tetszene nekik... :) )

2011. ápr. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
persze, hogy szeretik. az elején figyelj oda rájuk, amíg megismerik a szobát! elsőre össze-vissza repkednek, mert meg vannak ijedve, fogalmuk sincs, hova szálljanak le. biztosíts nekik helyet a leszállásra, és felügyeld őket! még az is előfordul, hogy addig repülnek, amíg a fáradságtól leesnek. vagy elsőre főleg a függönyön szeretnek lógni. de ha megtanulják, hogy hova tudnak leszállni, és hol tudnak ücsörögni, játszani, akkor rendben lesznek. csak az első pár alkalommal kell vigyázni rájuk nagyon
2011. ápr. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 gfero ***** válasza:
nem hogy ki lehet hanem jóformán kötelező.csak a függönyöket tényleg húzd be mert másképp sebesülés lesz belőle mert nekirepül az ablaknak.
2011. ápr. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Csak nappal engedd ki őket mert este inkább már pihenni szeretnek nem repkedni. Vegyél minden ablakra sima függönyt.

10:43- Ha kint vannak akkor az ablakok,ajtók csukva a függönyök behúzva a tükrök letakarva legyenek. Tegyél el minden olyan dolgot amitől megsérülhetnek, beleeshetnek. Folyamatosan figyeld őket mert képesek fémet,festéket is rágcsálni pedig nagyon ártalmas nekik(mérgező).Amik még veszélyesek rájuk nézve azok a növények mert sok szobanövény is mérgező nekik.

2011. ápr. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Beus35 ***** válasza:

Helló!!

Nálam akkor vannak szabadon amikor otthon vagyunk!

Jól elvannak,röpködnek,este bemennek,akkor az ajtót becsukom!

Nálunk a szekrény tükrös,és nem mennek neki!!

Természetesen az ablak ne legyen nyitva!!

És a szekrény mögötti rés be van tömve,a biztonság miatt!!

2011. ápr. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Beus35 ***** válasza:

Még valami!!

Este mikor mi is fekszünk le,akkor nekik is aludniuk kell!

Ezért is jó ,ha nappal vannak kiengedve!

Meg mi egy szobában vagyunk,éjjel ha nem alszanak,akkor mi se!!!

2011. ápr. 4. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!