Kezdőoldal » Állatok » Madarak » (Hullámos papagáj) - Jelent...

(Hullámos papagáj) - Jelent az valamit, ha a csőrét időnként csattogtatja? Alig mozgatja, de kis csattogó hangokat hallok.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 8. 18:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%
Ha csattog a csőrével akkor valószínűleg elhanyagolod mert ez azt jelenti hogy figyelmet kér azaz felkelti a figyelmedet hogy inkább vele foglalkozz mert magányos,unatkozik.
2011. ápr. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Először is köszi a segítséget!

Még csak harmadik napja van itt, próbálkozok a szelidítéssel, nem sokkal ezelőtt sikerült kicsit megsimogatni a hasát, egész jól tűrte. Miután abbahagytam és kimentem a szobából elújságolni, egyből elkezdett csipogni, még most sem áll be a szája. Ezzel is a figyelmemet szeretné felkelteni? A végén azért hagytam abba, mert talán kicsit megilyedt, kitátotta a csőrét és szaporán lélegzett, nem akartam idegesíteni. Köszi a választ előre is. :)

2011. ápr. 8. 18:43
 3/19 anonim ***** válasza:
63%
Ha csipogni kezd amikor elmész tőle akkor azt akarja közölni hogy kötődik hozzád és szeret tehát nem akarja hogy elmenj(a párjának még nem de már a társának tekint). A szobámban a hangos tévét se lehet hallani ha kimegyek mert mind a 4 papagájom elkezd üvölteni utánam.
2011. ápr. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Értem. Ő egyedül van, azt szeretném, hogy hozzám kötődjön és szelíd legyen, ha rosszul érzi magát egyedül, akkor kap társat, de igyekszem. :) Még egy utolsó: azzal mit szeretne kifejezni, ha mikor megsimogatom a hasa tájékán, néha kicsit kinyitja a csőrét, kidugja a nyelvét és hozzáérteti az ujjamhoz? Adjak neki esetleg enni?
2011. ápr. 9. 09:45
 5/19 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy ez mit jelent de az én hullámosom is szokott ilyesmit csinálni. Ha a közelében van az ujjam elkezdi össze-vissza nyalogatni és közbe nyikorgó hangot adni ki. De szerintem a tiéd csak próbálja megvizsgálnia azt ami hozzá ért.

Etesd kézből is pl. fürtös kölessel hogy még jobban bízzon benned.

2011. ápr. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Beus35 ***** válasza:
Ugye kiengeded repülni??
2011. ápr. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Én azt olvastam,hogy amikor reszelgetik a csőrüket(mint a fogcsikorgatás)Az az elégedettség jele náluk.Már több helyen is ezt olvastam.az enyémek is szokták. :)
2011. ápr. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Beus: Negyedik napja van itt, még nem. Ki kellene engednem holnap? Kicsit aggódom miatta, nehogy baja essen, még nem olyan szelíd, nem szeretném, hogy negatív hatása legyen.
2011. ápr. 9. 19:12
 9/19 anonim ***** válasza:
19:06- A reszelés tényleg azt jelenti hogy elégedett de a kérdező csattogtatást írt ami mást jelent.
2011. ápr. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Tényleg olyan, mintha "reszelne", de inkább csattogó hangokat hallok.
2011. ápr. 9. 21:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!