Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi baja lehet a nimfapapagájom...

Mi baja lehet a nimfapapagájomnak?

Figyelt kérdés
Van két nimfapapagájom. Tegnap kiraktam őket a teraszra, és véletlenül nyitva felejtettem az ajtót úgy 1,5 órára. Most az előbb arra keltem, hogy a két papagáj verdes a kalitkában. Kimentem hozzájuk, és az egyiknek olyan hangja van, mintha asztmás lenne. Olyan fulladozósan veszi a levegőt. Megijedtem, azóta sem tudok aludni, keresem a megoldást, mit lehet tenni ilyenkor, de semmit nem találtam konkrétan ilyen esetre. Szerintem megfázott. Mit lehet ilyenkor tenni? Találtam olyat, hogy adjak neki vitaminokat (de milyet kell ilyenkor? van neki vitamin, csak nem tudom, hogy ezt lehet-e most használni), és volt még az is, hogy sós vizes oldattal kell inhaláltatni, utána pedig infra lámpával világítani őt. Van még valami ötlet, hogy minél hamarabb meggyógyuljon? Annyira sajnálom szegényt, ez az egész az én hibám. Ha miattam pusztul el, soha nem bocsátom meg magamnak. Aki tud, segítsen. Valami hasonló tapasztalat valakinek?
2011. ápr. 15. 02:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem értek a papagájokhoz, de a helyedben első körben csak egy melegebb helyre vinném, pl befűtenék a lakásban 24 fokra. A lámpát nehéz kontrollálni hogy mennyire fűtsön.

Aztán 10 körül felhívnék egy állatorvost megkérdezném, hogy most mi legyen.

2011. ápr. 15. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hogy lehetett annyi eszed, hogy abba a hidegbe, szélbe, esőbe kirakd a madarat?

Hívd fel az állatorvost és reménykedj, hogy fel fog épülni!

2011. ápr. 15. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Megoldódott a probléma, kiderült, hogy csak nagyon megijedt, és azért volt olyan hangja. Miután megírtam a kérdést, megnéztem mi van a papagájjal, és akkor már nyugodtan, fulladozás nélkül vette a levegőt. Ma megfigyeltem, hogy hogyan viselkedik, és ugyanúgy mint mindig: csiripel, eszik-iszik, stb... úgyhogy már nincs semmi baja.

Tudom, hogy nem volt valami okos tőlem, hogy elfelejtettem bezárni azt az ajtót...de többé nem fordul elő, most tanultam ebből. (Amúgy nem raktam ki őket esőben, és hidegben. A teraszon meleg szokott lenni, mert az egész fedett és üvegezett, azért szoktam kitenni őket, hogy egy kicsit odakint is legyenek. Mikor elkezdett hűlni a levegő, be is hoztam őket.)

2011. ápr. 15. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!