Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogyan szelídítsem meg a kis...

Hogyan szelídítsem meg a kis sándor papagájomat?

Figyelt kérdés
Körülbelül 3 hónapja van nálam egy lutino kis sándor papagáj. A kaját elveszi a kezemből, meg ha kiengedem és elrepül és valahol a földön landol akkor -de nagyon nehezen és hatalmas csípések közepette- megengedi, hogy a helyére vigyem. És miután a helyére viszem meg akarom jutalmazni, de nem fogadja el és egy darabig ott gunnyaszt és csak néz ki a fejéből. Már elég sok mindent kipróbáltam. Mostanában úgy próbálom szoktatni a kezemhez, hogy feje fölé rakom a tenyerem és utána megjutalmazom, ha egész jól tűri. Ezzel már csak az a gond, hogy valamennyit elérek egy nap nála, de másnap kb kezdhetem elölről az egészet. Tudnátok esetleg valami tanácsot adni? Köszönöm!
2011. ápr. 15. 10:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egyszer, igaz itt nálam kelt ki, egészen kiskora óta sokat vettem ki, soha nem csípett meg, kezemből evett, a vállamon ült és csak éjszakára volt a ketrecbe nappal kint ült, kis rúdon a szobába. Tiednek több idő kell, hogy elfogadjon, először próbáld meg kesztyűvel megfogni simogatni ameddig csíp, meg csemegékkel a kezedből...lehet több idő lesz, de előbb utóbb meg fog szokni
2011. ápr. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Kis Sándor? Milyen jó neve van.
2011. ápr. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem arra voltam kíváncsi, hogy mennyire tetszik a fajta neve, hanem tanácsokra van szükségem. Első köszönöm a válaszod!
2011. ápr. 15. 11:40
 4/6 anonim válasza:

Nekem másfajta papagájom van de azt hiszem ugyanúgy kell őket szelidíteni vagyis hasonlóan.

Beszélgess vele és legyél vele sokat hogy megszokja a jelenléted.

Kényeztetsd csemegével néha nyúlj be a ketrecbe. De eleinte ne nyúlj hozzá aztán lassan az ujjaddal is megérintheted.


A lényeg hogy fokozatosan lassan kell hozzájuk közelíteni és sokat kell velük foglalkozni.

Időbe fog telni de nagyon jó barátok lesztek :)


Remélem segítettem a tanácsommal.

2011. ápr. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen köszönöm!:)
2011. ápr. 17. 17:52
 6/6 anonim válasza:

Nekem szintén kissándorom van. Sajnos ez a faj nagyon sokak szerint a legnehezebb eset szelídítés terén. Iszonyat vadak, minél később kerülnek az emberhez annál nehezebb őket kezességre bírni, az enyém 2012 februári kelésű Monoron vásároltam, és 10 hónap folyamatos napi több órás foglalkozás mellett eddig csak annyit sikerült elérnem nála, hogy a tenyeremből elfogadja már a fürtös kölest. Mikor megkaptam, ez még csak álom volt,

ha valaki a madár 1 méteres környezetébe ment, akkor iszonyat nagy sipákolás, szárnyverdesés, és röpködés, volt. A 2.-3. hónap után sem volt semmi változás, így szinte teljesen feladtam, de annyira megkedveltem a kis tollast, hogy nem tudtam tovább adni rajta, így rendületlenül folytattam tovább a kampányt, és lám 10 hónap után szinte teljesen "betört" nem fél senkitől sem, elfogadja a csemegét kézből, és azt hiszem még egy pár hónap, és talán arra is rátudom venni, hogy kézre vagy esetleg botra üljön.

Tehát kitartás soha ne add föl, előbb-utóbb a foglalkozás gyümölcse beérik.

2012. dec. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!