Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Mi a véleményetek az effajta...

Mi a véleményetek az effajta "újrahasznosításról"?

Figyelt kérdés

Nos, galambjaim gyűrűzéséről van szó, melyet nem a hagyományos módon oldok/oldottam meg. Ugyanis nem készen gyártott gyűrűkkel gyűrűzök, vagyis nem csak, hanem magam által gyártott, különféle újrahasznosított anyagokból készítettekkel.

Ezalatt azt értem, hogy pl kitaláltam, hogy az energiadobozok oldalából kivágok kb egy centis lapokat, majd azok mindkét hosszanti szélét behajlítom, hogy ne legyen veszélyes a madár számára, és szabványméret szerinti gyűrűket készítek belőle. Ez jobban bevált, mint gondoltam volna, hiszen könnyen lehetett formázni, nem balesetveszélyes, hisz ugyanúgy igazodik a madár lábához mint egy rendes gyűrű, csak újrahasznosított, és egyéni.

Mindhárom galambfajtámnál (texán, pávafarkú és posta) tökéletesen tudtam alkalmazni, a célnak tehát megfelelt, miszerint egyénien saját gyűrűzést akartam.

Mivel kiállításokra nem járok, nem is tervezem, ezért nem tartom fontosnak a gyári gyűrűzést, és nincs annyira sok galambom se, hogy ne tudnám őket megkülönböztetni, és korukat nagyjából megjegyezni.


A véleményetekre azonban kíváncsi vagyok, arra viszont nem, hogy önjelölt állállatvédők (akiknek csak itt neten van nagy szájuk, és osztogatnak össze vissza) belémkössenek, hogy ez így meg úgy kínzás stb.

A kommenteket előre is köszi :)


2011. ápr. 15. 15:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha nem tudnak beleakadni semmibe, akkor okés.

De miért gyűrűzöd meg őket egyáltalán? Benne van a gyűrűben a lakcímed, szóval haza tudják szolgáltatni, ha netán elvesznek?

Mert ha nem, akkor teljesen felesleges dolognak tartom.

2011. ápr. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kiengedni nem szoktam őket, nagy röpdében vannak, mert sok a ragadozó, másrészt a pávák és texánok nem is nagyon mennének el.

A gyűrűzés számomra azért fontos, mert régen is azt nevelték belém, hogy meg kell gyűrűzni őket, és számomra ez egy amolyan szokás.

Beleakadni pedig nem tud sehova, szinte kiköpött olyan, mint egy gyári gyűrű, csak piros.

2011. ápr. 15. 16:07
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs ezzel semmi baj, csak az értelmét nemlátom ha megtudod őket különböztetni és ki sem engeded őket.
2011. ápr. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!