Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hogy vegyem rá a hullámosomat,...

Hogy vegyem rá a hullámosomat, hogy megegye a lágyeleséget?

Figyelt kérdés
Van két hullámosom. A magkeveréken kívül semmit nem hajlandóak megenni. Olvastam a neten, hogy sajtot kell adni nekik, reszeltem nekik répát is, tettem be paradicsomot, vettem lágyeleséget, de semmi. Szerintetek mit csináljak, hogy azt is megegyék?
2011. ápr. 21. 17:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Sajtot ne adj nekik. Lágy eleséget ne vegyél inkább csinálj(répa+főtt tyúktojás, esetleg háztartási keksz apró darabokra törve).

Rakj egy darab almát,répát,tojást,stb. az etetőjükbe a magok tetejére hátha megkóstolják. Vagy keverd össze a magkeverékkel a reszelt répát, almát,stb. Esetleg vegyél ki minden kaját a kalitkából 3 órára(ne többre) és az etetőjükbe gyümölcsöt,zöldséget,tojást,stb. tegyél és csak kevés vagy semennyi magot.

2011. ápr. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lemaradt a végéről hogy ha 1-2 órán belül se eszik/kóstolják meg azt ami az etetőjükben van akkor vedd ki és maggal töltve add nekik vissza mert ha sokáig nem esznek akkor legyengülnek.
2011. ápr. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Háztartási kekszet adhatsz nekik, nekem is minden új dologtól félnek, de a kekszet gyorsan megszerették. Én egyben adom nekik, nem reszelve. Ha nem szoktál zöldet adni nekik akkor az is kell 2-3 naponta, tyúkhúr, saláta (vegyszermentes, nem bolti) , ezeket mindenképp elfogadják. Esetleg csinálhatsz nekik mézeskrikát, nagyon szeretik, és már tartalmazza is a tojást mint lágyeleséget :) Gyümölcsöket nekem sem eszik meg.
2011. ápr. 21. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Beus35 ***** válasza:

Enyém se ette!

De nálunk a kalitka nyitva van,és az ajtóba akasztottam a tálkát,amibe a lágyeleséget raktam,így ettek belőle!

Úgy is csak pár órát lehet,mert utána ki kell dobni!

Tedd olyan helyre ahol sokat vannak,akkor megkóstolják,és rájönnek,hogy finom!

2011. ápr. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! úgy csináltam, hogy oda raktam a lágyeleséget, ahol a magkeverék szokott lenni, így odamentek és megkóstolták. Viszonylag kevés fogyott belőle, de ennek is örülök. :)) Azt hiszem náluk marad a magkeverék a favorit. :)
2011. ápr. 25. 12:27
 6/6 Beus35 ***** válasza:

Az már akkor jó!

Hetente azért adjál nekik,még ha keveset is esznek belőle!

2011. ápr. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!