Kezdőoldal » Állatok » Madarak » Hullámos papagáj kézzel...

Hullámos papagáj kézzel szelidítése?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni hullámos papagájt. Ha kettőt veszek és kézzel nevelve veszem akkor utána már nem lesznek szelídek? Szeretnék venni egy kéket és egy zöldet is. Nem gond az hogy kettő különböző színű lesz eggyütt?
2011. ápr. 21. 18:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha 2 kézzel neveltet veszel akkor valószínű hogy mindkettő téged tekint majd a fajtársának és idővel talán a párjának is. Az elején mivel még félnek lehet hogy kicsit vadak lesznek de utána már teljesen szelídek. A színük bármilyen lehet de a nemükre figyelj. Vagy 2 hímet vagy 1 tojót és 1 hímet vegyél mert 2 tojó lehet hogy bántani fogja egymást. De szerintem inkább 2 hímet vegyél mert a tojók étrendjére jobban kell figyelni.
2011. ápr. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi!
2011. ápr. 21. 19:11
 3/10 anonim ***** válasza:
Nehogy hívem vegyél én is megszívtam !!!! mert a hím eteti a nőstényt és ha nincs nőstény akkor etet mást és minden tisszta mag ha nem akarod naponta 2x körülttük takaritani akkor 1 nőstény és 1 him . nekem 2 him van :( :( Bár attól még nagyon szeretem őket és nem is cserélném el ez csak egy tanáncs szerintem fogadd meg.
2011. ápr. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
sorry elirtam hivem helyett himet.
2011. ápr. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mivel a kérdező kézzel nevelt hullámosokat akar venni nyugodtan vehet 2 hímet mert az elején a félelemtől vagy amiatt hogy még fiatalok nem fognak etetni semmit. Később pedig a kérdezőt akarják és fogják főként etetni szerintem és nem mást.
2011. ápr. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Szerintetek kettő hím vagy egy pár?
2011. ápr. 22. 08:34
 7/10 anonim ***** válasza:

Attól függ hogy mit akarsz. Ha 1 hímet és 1 tojót veszel lehetséges hogy párba állnak és akkor nem fognak veled foglalkozni (megsimogathatod őket de ha kiengeded őket nem fognak rajtad lógni mert egymással foglalkoznak majd).

Ha 2 hímet veszel és sokat foglalkozol velük akkor mivel kézzel neveltek nem egymást hanem téged fognak etetni, rajtad fognak lógni mert te leszel a párjuk.


Ha egy párt veszel akkor figyelned kell hogy mit,mennyit adsz nekik és mikor enni. A párzási időszakban ha nem akarsz fiókákat ne adj nekik főtt tyúktojást és zöldből csak keveset kapjanak. Párzási időszakon kívül jobb ha úgy adsz nekik majd 1-2 hetente tojást hogy odatartod a hímnek és megnézed mennyit evett belőle. Majd odatartod a tojónak is de csak feleannyit engedd enni mint a hím.

2011. ápr. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Kovacs Lilla Anna ***** válasza:
vegyél inkább egy arapapagájt azok sokkal gyorsabban szelidülnek meg
2012. jún. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Kovacs Lilla Anna ***** válasza:
vagy egy jákopapagajt azok is eléggé gyorsan szelidülnek meg
2012. jún. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Minden nagypapagáj összetett lélek tehát kezdőnek vagy majdnem kezdőnek nem való egy se.
2012. jún. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!